Twitter, güvenlik şefi olarak ünlü bir hacker’ı işe alıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Twitter, güvenlik şefi olarak ünlü bir hacker’ı işe alıyor

0

Şirket, platformun bütünlüğünü sağlamak için Mudge olarak bilinen Peiter Zatko‘yu atadı

Sosyal ağ Twitter , platformun güvenlik sorumlusu olarak ünlü bir bilgisayar korsanıyla anlaştı. Şirket, Pazartesi günü daha çok Mudge olarak bilinen Peiter Zatko‘yu bilgi güvenliği ve platformun bütünlüğü gibi konularla ilgilenmesi için atadı . Bu randevu, Twitter‘ın güvenlik ihlalleri nedeniyle artan düzenleme ve eleştiri tehdidi altında olduğu bir zamanda geliyor.Twitter’ın baş güvenlik görevlisi olarak Mudge gibi adres konulara geniş yeteneğine sahip olacak mühendislik hataları için yanlış ve platformda yapısında değişiklik ve uygulamaları önerilir.

Şimdi, Zatko‘nun 45-60 günlük bir incelemeden sonra temel güvenlik fonksiyonlarının yönetimini devralması bekleniyor.

Reuters tarafından toplanan açıklamalarda Zatko, “bilgi güvenliği, site bütünlüğü, fiziksel güvenlik ve kötüye kullanım, platformun manipülasyonu ve mühendisliğe değinmeye başlayan platformun bütünlüğünü” inceleyeceğini açıkladı.

Mudge, Twitter’daki halka açık konuşmaları iyileştirmeye yardımcı olmak istediğini de açıkladı. Bu anlamda, Twitter’ın kullanıcıları sadece retweetlemek yerine yorum yapmaya teşvik eden son girişiminden yana oldu; Hacker, bir sonraki adımın insanları uzun bir sohbete girmeden önce anlamaya zorlamak olabileceğini açıkladı.

Zatko, kariyerine 1990’larda bir devlet müteahhidi için gizli işler yaparken başladı. O bir parçasıydı Ölü İnek Kültü , serbest bırakılması için bilinen bir korsan grubu , Windows hack araçları kışkırtmak için Microsoft güvenliğini artırmak için.

Son zamanlarda, Zatko elektronik ödeme şirketi de gözetilip denetlenemeyen güvenlik bulunuyor.  Pentagon‘un Savunma İleri Araştırma ve Projeler Ajansı’nda (DARPA) siber güvenlik projeleri için hibelerin verilmesini denetlemenin yanı sıra daha önce Google‘da özel projeler üzerinde çalışmıştı.

Twitter bugün çok sayıda güvenlik sorunuyla karşı karşıyadır. Bir yıl önce, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, yıllar önce Twitter’da çalışırken iki kişiyi Suudi Arabistan adına casusluk yapmakla suçladı.

Geçen Temmuz ayında, bir grup bilgisayar korsanı , hesap ayarlarını değiştirmelerine ve ardından o zamanki başkan adayı Joe Biden, Microsoft‘un kurucusu Bill Gates ve CEO‘nun profillerinden tweet atmalarına olanak tanıyan dahili araçlara erişim kazandı. 

Şirket, platformun bütünlüğünü sağlamak için Mudge olarak bilinen Peiter Zatko'yu atadı

kaynak: https://www.lavanguardia.com/tecnologia/20201117/49521697108/twitter-ficha-hacker-jefe-seguridad.html

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap