1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Twitter Görünümünde Süper Yenilikler Yaptı.

Twitter Görünümünde Süper Yenilikler Yaptı.
0

Twitter internet sitesinde ve İos uygulamasında tasarımını yenileyerek yerini aldı.Dünyanın en popüler sosyal medya ağı Twitter hedefini iOS kullanıcılarına yöneltti.


Son dönemdeki yapılan değişikliklerle Twitter, sosyal ağ olmanın ötesinde dünyada ki tüm  olayları kullanıcılarına sunabilmek için değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler arasında Güvenlik önlemlerinin artırılması,Moment özelliğinin artık tüm kullanıcılar için açılması,tweet yayınlarken isimleri kaldırabilme ve pek de hos görünmeyen yumurta şeklindeki avatarları kaldırma özellikleri bulunuyor.iOS Kullanıcılarına yönelen Twitter ,iOS uygulamasında kullanım kolaylığı sağlamak için daha az gezinme sekmesi bulunduracak.

Bu sekmeleri şöyle sıralayalım.Ev,Arama,Bildirimler,Doğrudan Mesajlar.Kaydırma özelliği ile kullanıcılar profillerine ,listelerine,ayarlarınave kullandığı diğer twitter hesaplarına kolaylıkla ulaşabilecekler.Android cihazlarına bu tasarım daha önceden sunulmuştu şimdı sıra iOSS cihazlarında.

 

Web siteleri ,bağlantılar ile ilgili yapılan değişiklik ise bağlantı linkleri artık Safari’nin görüntüleyicisinde açılacak.NewYork Times’a abone olan kullanıcıların oturum açtıkları tüm web sitelerindeki hesaplara kolayca erişebileceğini açıklayan Twitter sözcüsü yapılan bu değişikliklere gelecek olan geri bildirimlere önem vererek tasarımlarındaki değişiklikleri sürdürmeye devam edeceklerini de ilave etti.

Twitter’ın iOS uygulamasında ki tasarım değişikliklerinde cevap simgesinin kavisli bir oktan konuşma baloncuğuna dönüştüğünü görebilirsiniz.Tasarımda ki bu değişik iOS uygulaması,Android uygulaması,Twitter.com ,Twitter Lite ve Tweetdeck’ de geçerli olacak.

 

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum Yap