Twitter, Bir Altyazı Butonu Üzerinde Çalışıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

Twitter, Bir Altyazı Butonu Üzerinde Çalışıyor

0

Twitter, Videolara Altyazı Ekleyip Çıkarmaya Olanak Tanıyacak Bir Buton Üzerinde Çalışıyor

 
Popüler sosyal medya platformu Twitter, videolardaki altyazıları açıp kapatmayı mümkün hâle getirecek bir ‘CC’ butonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Açıklamalarda bu yeni özelliğin şu an için bazı iOS kullanıcılarında test edildiği, yakında da Android’e geleceği aktarıldı.

 

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter, yeni özellikleri ile kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeyi planlıyor. Elon Musk’ın satın alma teklifiyle son günlerde gündemde olan dev platformun bir ‘ tweet düzenleme’ özelliği üzerinde çalıştığını sizlerle paylaşmıştık. Ayrıca bundan birkaç gün önce bu özellikten ilk ekran görüntüsü gelmişti.

Bugün gelen haberler ise, geçtiğimiz haftalarda bir ‘resim açıklaması’ özelliği üzerinde de çalıştığını duyuran Twitter’ın bu sefer de videolar için yepyeni bir özellik üzerinde çalıştığını gösterdi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre dev platformdaki video izleme deneyimi bu özellik ile daha da iyileştirilecek.

Videolara altyazı ekleyip çıkarmayı sağlayacak bir buton test

Kaynak:https://www.theverge.com/2022/4/22/23037422/twitter-testing-cc-button-captions-video-accessibility
Yorumlar(0).

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap