Tuttuğunuz Balığı Bir Daha Kaçırmamanızı Sağlayacak ‘Akıllı Makara’
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Tuttuğunuz Balığı Bir Daha Kaçırmamanızı Sağlayacak ‘Akıllı Makara’

0

Amerika’nın Kansas Eyaletinde yaşayan bir balıkçı, oltaya balık takıldığı an telefona bildirim gönderen akıllı makara yaptı.

Teknolojiyi kullanmak yetmez; durdurulamayan ve hayatımızın bir parçası olan teknolojiyi kendi çıkarlarımız doğrultusunda ileri götürmek de gerekir. 
Amerika’nın Kansas Eyaletinde yaşayan Ed Hope işte tam olarak bunu başardı. Balıkçı olan Hope, yaklaşık yedi yıl önce balık dokunduğu anda alarm veren bir olta yapmıştı, şimdi ise yine dahiyane bir tasarımla karşımızda. Hope, balıkların oltaya takıldığı anda akıllı telefonlara bildirim gönderen bir makara sistemi geliştirdi.

Smart Connect ismiyle tasarlanan akıllı makaranın teknik özellikleri ise şöyle; hafif kompozit gövdeden oluşuyor ve alümünyum makaraya sahip. Oltada ısırma titreşimini algılayan sensörler kullanılmış. Bağlantıyı Bluetooth aracılığıyla sağlayan makara, USB ile şarj özelliğine sahip. Tam dolu pille 40 saatlik kullanım imkanı sunan makaranın şu an için rakibi yok.

Android ya da iOS sistemli akıllı telefonlara yüklenebilen uygulama ile balıklar oltaya takıldığında sesli ve titreşimli olarak bildirim gidiyor. Aynı anda dört farklı makarayı tanımlayabileceğiniz uygulama ayrıca GPS verilerini kaydetme özelliğine sahip. Tackobox firmasının piyasaya sürdüğü Smart Connect’in satışları başlamış durumda.

Kaynak:   https://newatlas.com/tackobox-smart-connect-bluetooth-fishing-reel/59112/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap