Turknet, Sözleşmesiz İnternet Tarifesine Zam Yaptı
 1. Anasayfa
 2. Genel

Turknet, Sözleşmesiz İnternet Tarifesine Zam Yaptı

0
Ülkemizde AKK kalkmadan önce sözleşmesiz ve sınırlama olmadan internet tarifesi sunarak geniş kitlelere ulaşan Turknet, 75,99 TL olan taahhütsüz internet tarifesini, müşterilerine gönderdiği “Hiç sevmediğimiz bir konu: Yeni fiyatımız” mesajıyla zam yaptı. Tarifenin fiyatı 12 TL yükseldi.

2019 yılının ilk günlerinde yürürlükten kalkan AKK, daha önceleri Turknet’in tarifelerinde zaten bulunmuyordu. Nitekim firmanın kullanıcı sayısı arttıkça; kendi alt yapısı dışına çıkmaya, yani Türk Telekom veya Turkcell gibi altyapı sahiplerinden altyapı kiralama yoluyla müşterilerine hizmet vermeye başladı. Bu da Turknet’in giderlerini artırmış ve Haziran 2019’da 64,99 TL’lik standart Özgür İletişim Paketi 75,99 TL’ye yükselmişti.

Aradan geçen 1 yılın ardından sözleşmesiz abone olan Turknet müşterileri yeni bir zam haberi aldı:

Turknet, abonelerine hem SMS hem de e-posta yoluyla gönderdiği yeni fiyat bilgilendirmesinde, tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi “Hiç Sevmediğimiz Konu: Yeni Fiyatlarımız” sözüyle giriş yapıyor. Salgın döneminde fiyat artışını olabildiğince ertelediklerini dile getiren Turknet, son 1 yılda abonelerinin %50 oranında daha fazla veri kullandığını ve maliyetlerin %15 oranında arttığını belirtiyor.

Söz konusu fiyat artışı tüm sözleşmesiz aboneler kapsadığı için henüz yeni Turknet abonesi olan müşteriler de bu zamdan etkilenecek. Zira sözleşmesiz aboneliklerde dilediğiniz zaman fesih özgürlüğü veriliyor, ancak bu avantaja sahip olmak, yaşanacak fiyat artışlarını da kabullenmeyi gerektiriyor.
1 Temmuz 2020’den itibaren geçerli olacak Turknet Özgür İletişim Paketi fiyatları:
100 Mbps’e kadar sabit telefon hizmetiyle birlikte : 88 TL (Eski fiyat 75,99 TL)
100 Mpbs’e kadar yalın internet: 85 TL

Yeni fiyatlarla birlikte bile Turknet’in diğer servis sağlayıcılarından daha uygun seçenekler sunduğunu da belirtmek gerek. Diğer servis sağlayıcılarının 100 Mbps’e kadar olan tarifeleri, 120 TL seviyelerinde.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir