1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Turknet, Sözleşmesiz İnternet Tarifelerine Zam Yaptı

Turknet, Sözleşmesiz İnternet Tarifelerine Zam Yaptı
0

Turknet, kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta ile sözleşmesiz internet paketlerine zam yaptığını duyururken, zammın gerekçesini de detaylı bir şekilde açıkladı. Yükselen altyapı masrafları, internet fiyatlarını yukarı çekmeye başladı.

Türkiye’nin fiyatı ve sunduğu tarifeleriyle en sevilen internet servis sağlayıcılarından (İSS)’den biri olan Turknet, dün akşam itibarıyla abonelerine pek de memnun olmayacakları bir e-posta gönderdi. E-postada bu güne kadar 64,99 TL sabit fiyata sahip olan Özgür İletişim Paketi’nin sabit fiyatı, Haziran ayı itibarıyla 75,99 TL olacağı belirtiliyor. Ayrıca Özgür İletişim Ekstra paketinin fiyatı Haziran ayı faturalarında 85,99 TL‘ye çıkmış olacak. 

Turknet, söz konusu fiyat artışından kendilerinin ve memnun olmadığını belirtirtti. Fiyat artışına gerekçe olarak, son bir yılda bağlantı maliyetlerinin %50, veri taşıma maliyetlerinin %40, yatırım maliyetlerinin döviz kuru etkisiyle %50, diğer maliyetlerin ise enflasyona bağlı olarak %20 artması gösterildi.

Turknet, tüm bu maliyet artışlarına rağmen fiyatlarını yalnızca 11 TL yani yaklaşık %17 artırdıklarının altını çizdi. Yine de internet kullanıcılarının cebine yansıyacak taban fiyata sahip bir hizmete gelen zamdan söz ediyoruz. Turknet, gerçekleştirdikleri yatırımlar sayesinde ortaya çıkan maliyet avantajlarını tüketici lehine kullandıklarını belirtirken, bu sayede fiyatların olması gerekenden daha az yükseldiğini söylüyor. 

Bu yapılan zam ve zammın gerekçeleri hakkındaki düşünceleriniz nedir..

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap