Türkiye’de, 3. Doz COVID-19 Aşıları Hakkında Beklenen Karar Verildi!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Türkiye’de, 3. Doz COVID-19 Aşıları Hakkında Beklenen Karar Verildi!

0

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardından önemli açıklamalar yaptı. Koca, üçüncü doz COVID-19 aşısı hakkında alınan yeni kararı duyurdu ve 6 ayı geçiren tüm 18 yaş üzeri vatandaşların, hatırlatma dozunu yaptırabileceğini söyledi!

Bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok merak edilen üçüncü doz aşı sorusunu da açıklığa kavuşturdu. Koca, yaptığı açıklamada COVID-19 aşılarının en yüksek etkinliği 3 ila 6 ay arasındaki zaman diliminde gösterdiğine vurgu yaptı ve ikinci dozun üzerinden 6 ayı geçiren 18 yaşın üzerindeki tüm vatandaşların, üçüncü (hatırlatma) dozu yaptırabileceğini söyledi.

   6 ayı dolduran ve isteyen herkes, kendi seçtiği aşı ile üçüncü dozu, ücretsiz olarak yaptırabilecek.

Okullar Kapanacak mı?

Öte yandan Koca, 8-16 yaş aralığındaki okul çağı çocuklarının durumu ile ilgili de önemli bir açıklama yaptı. Koca’nın açıklamasına göre, okul çağındaki 8-16 yaş grubundaki çocukların toplam vakalar içindeki oranı, yüzde 10 seviyesinde düşüş gösterdi.

Yüz yüze eğitimle ilgili çok sık gündeme gelen “okullarda kapanma olacak mı?” sorusu, yetkililer tarafından sıklıkla cevaplanıyor ve yüz yüze eğitimin kesinlikle devam edeceğine vurgu yapılıyor. Sağlık bakanının son açıklaması da, okulların kapanması için bir neden olmadığını gözler önüne sermiş oluyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap