Türkiye Genelinde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Türkiye Genelinde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

0

Türkiye Genelinde, Ev Hariç Her Yerde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

Koronavirüs vaka ve vefat sayılarındaki tırmanış sürerken İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre tüm Türkiye’ye, meskenler hariç her yerde maske takma zorunluluğu getirildi.

Haziran ayındaki normalleşme sürecinin ardından ülkemizdeki günlük koronavirüs vaka sayısı yükselmeye devam ediyor. Normalleşme öncesindeki tedbirlerin yeniden uygulanma ihtimali gündemdeyken İçişleri Bakanlığı’ndan bu yönde bir adım geldi.

81 ilin valiliklerine Kovid 19 Tedbirleri başlıklı bir ek genelge gönderen bakanlık, bu kapsamda ülke genelinde maske takma zorunluluğu getirildi. Genelgeye göre vatandaşlar, meskenler yani evleri haricindeki her yerde maske takmak zorundalar.

Ev hariç her yerde maske takmak zorunlu oldu:

Salgının ilk haftalarında vaka sayılarının artışa geçtiği büyük şehirler başta olmak üzere, Türkiye’nin büyük bölümüne maske takma zorunluluğu getirilmişti. 8 Eylül 2020 tarihinden itibaren vatandaşlar evlerinden dışarıya çıktıklarında maske takmak zorundalar.

Maske takmayana 900 TL ceza kesilecek:

Yine İçişleri Bakanlığı’nın daha önce yaptığı düzenlemelere göre maske takmamanın cezası ise 900 TL. Bir başka deyişle genelge ile birlikte evi dışında maske takmayan her vatandaşa artık ceza kesilebilir.

Açıklanan son bilgilere göre Türkiye’deki toplam koronavirüs vaka sayısı 281 bin 509. Bu hastaların 252 bin 152’si iyileşirken, 6 bin 730 vatandaş hayatını kaybetti.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir