Türkiye Genelinde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

Türkiye Genelinde, Ev Hariç Her Yerde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

Türkiye Genelinde, Ev Hariç Her Yerde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

Türkiye Genelinde, Ev Hariç Her Yerde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

Koronavirüs vaka ve vefat sayılarındaki tırmanış sürerken İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre tüm Türkiye’ye, meskenler hariç her yerde maske takma zorunluluğu getirildi.

Haziran ayındaki normalleşme sürecinin ardından ülkemizdeki günlük koronavirüs vaka sayısı yükselmeye devam ediyor. Normalleşme öncesindeki tedbirlerin yeniden uygulanma ihtimali gündemdeyken İçişleri Bakanlığı’ndan bu yönde bir adım geldi.

81 ilin valiliklerine Kovid 19 Tedbirleri başlıklı bir ek genelge gönderen bakanlık, bu kapsamda ülke genelinde maske takma zorunluluğu getirildi. Genelgeye göre vatandaşlar, meskenler yani evleri haricindeki her yerde maske takmak zorundalar.

Ev hariç her yerde maske takmak zorunlu oldu:

Salgının ilk haftalarında vaka sayılarının artışa geçtiği büyük şehirler başta olmak üzere, Türkiye’nin büyük bölümüne maske takma zorunluluğu getirilmişti. 8 Eylül 2020 tarihinden itibaren vatandaşlar evlerinden dışarıya çıktıklarında maske takmak zorundalar.

Maske takmayana 900 TL ceza kesilecek:

Yine İçişleri Bakanlığı’nın daha önce yaptığı düzenlemelere göre maske takmamanın cezası ise 900 TL. Bir başka deyişle genelge ile birlikte evi dışında maske takmayan her vatandaşa artık ceza kesilebilir.

Açıklanan son bilgilere göre Türkiye’deki toplam koronavirüs vaka sayısı 281 bin 509. Bu hastaların 252 bin 152’si iyileşirken, 6 bin 730 vatandaş hayatını kaybetti.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Bilim insanlarının 24 bin rüya üzerinde gerçekleştirdiği araştırma, rüyaların, uyanıkken yaşadıklarımızın bir devamı olduğuna dair şimdiye kadarki en güçlü kanıtını ortaya çıkardı.

Bilim insanları rüyaların gerçek hayatın bir devamı olabileceğini ortaya koydu

Navigasyon denilince akla ilk gelen Google Haritalar uygulaması. Bu uygulama sayesinde hiç bilmediğiniz bir yeri, kimseye sormadan bulabilirsiniz.

Google Haritalar’ın bu özelliğini kimse bilmiyor! Kullananlara ödül veriyor