Türkiye depremindeki ölü sayısı Fukuşima nükleer felaketini geçti
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Türkiye depremindeki ölü sayısı Fukuşima nükleer felaketini geçti

0

Türkiye’deki depremden ölenlerin sayısı 19 bin 300’ü aşarak Japonya’nın Fukuşima felaketinden kaynaklanan ölü sayısını geride bıraktı.                    

Ülkemizi vuran depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 19.300‘ü aşarak Japonya’daki Fukuşima felaketinin neden olduğu ölümleri geride bıraktı.

Fukuşima’da 9.0 şiddetinde deprem olmuştu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.6 ve 7.8 büyüklüğündeki depremler, Türkiye yakın tarihin en ölümcül depremleri olarak gösteriliyor. Öte yandan Fukuşima felaketine ise 9.0 büyüklüğünde bir deprem ve ardından gelen tsunami neden olmuş ve Fukuşima Daiichi nükleer santralinde geniş çaplı yıkıma ve nükleer erimelere yol açmıştı.

Fukuşima nükleer felaketinde öldüğü doğrulanan veya kayıp olarak listelenenlerin sayısı resmi olarak yaklaşık 18.500 olarak açıklanmıştı. Tsunami tarafından süpürülen kıyı kasabalarının ve köylerin çoğu ise 280 milyar dolar maliyetle yeniden inşa edilmiş ve on binlerce kişi bir daha evlerine dönememişti.
Kaynak: https://www.livemint.com/news/world/turkeysyria-earthquake-death-toll-climbs-19-300-surpasses-fukushima-nucleardisastertally-11675953206263.html 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir