Turkcell, 1 Ocak 2019’da AKK’yi Resmen Kaldırıyor Türk telekom ne yapıyor?
 1. Anasayfa
 2. Adsl

Turkcell, 1 Ocak 2019’da AKK’yi Resmen Kaldırıyor Türk telekom ne yapıyor?

0

Geçtiğimiz aylarda internet kotalarını ikiye katlayarak ilgi çeken Turkcell, müşterilerine büyük müjdeyi verdi. Peki! Türk telekom neden yerinde sayıyor?

1 Ocak‘ta Adil Kullanım Kotası uygulamasının sona erecek olması, kullanıcıları son dönemde mutluluktan ziyade karamsarlığa itmişti. Ek paket, kota hediyesi gibi kavramlarla kullanıcıların daha zararlı çıkacağı düşüncesi de almış başını gidiyordu.

Turkcell cephesinden gelen haber, en azından Turkcell kullanıcılarının bu sıkıntıyı yaşamayacağı yönünde oldu. Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, konuya açıklık getirdi. 1 Ocak itibarı ile 2 milyondan fazla ev ve iş yerindeki Superonline kullanıcısının AKK uygulamasına, koşulsuz ve şartsız olarak son verileceğini müjdeledi.

İşte Murat Erkan’ın Açıklamaları

“Türkiye’nin geleceği ve menfaatleri için dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu hep birlikte görüyoruz. Dijital dönüşümün ve dijitalleşen dünyanın havası suyu da hiç şüphesiz ki internet bağlantı hizmetleri diyebiliriz. Biz Turkcell olarak 1 Ocak itibarıyla Turkcell’li iki milyondan fazla ev ve iş yerinde, dijital ekosistem’de diledikleri gibi yaşayabilmeleri için daha önce de sonuna kadar desteklediğimizi belirttiğimiz AKK‘sız internet kullanımını başlatıyoruz. Mevcutta, AKK tekliflerinde bulunan müşterilerimizi ek paket, ek fiyat, hediye gibi kavram karmaşasına sokmadan net bir şekilde AKK‘sız internet dünyasına geçiriyoruz.”

Hepimizin uzun süredir beklediği açıklama tam da buydu. Umuyoruz diğer servis sağlayıcıları internette dolaşan ‘ek paket’ formalitesiyle AKK hizmetini el altından sürdürme yoluna gitmezler. Bu yeniliğe çeşitli kılıflar bulmayarak tam destek veren Turkcell, abonelerini fazlasıyla mutlu etti.

👉 Adnan Güney AG diyor ki! Türkcell aboneleri için bu güzel değerlendirmelerini yapmayı düşünebiliyor da, Neden? Türk telekom laf ebeliği ile devam edip abonelerine müjdeli haberler vermeyi beceremiyor! Ülkemizde hangi internet sağlayıcısı olursa olsun, Türk Telekom internet alt yapısını kullanmakta.

 

 Bu düşünceden hareket edersek, Türk Telekom’un abonelerine diğer sağlayıcılardan daha fazla imkan vermesi gerekir. Bu özveriyi Türk Telekom tarafında göremiyoruz. Sonuç olarak biz şuradayız buraya geldik, teknoloji deviyiz diye haybeye övünmesin. Halen nal topluyoruz! Türkiye sadece bu işin ticaretini yapan insanlar ile yalan, dolan ile maalesef devam edecek.

Kaynak: https://www.memurlar.net/haber/790592/turkcell-adil-kullanim-kotasi-uygulamasini-1-ocak-ta-kaldiriyor.html

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir