Türk Televizyon Tarihinin En Unutulmaz Dizilerinden Aşk-ı Memnu, Film Oluyor! Bihter’i Kimin Canlandıracağı Belli Oldu
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Türk Televizyon Tarihinin En Unutulmaz Dizilerinden Aşk-ı Memnu, Film Oluyor! Bihter’i Kimin Canlandıracağı Belli Oldu

0

Yayınlandığı dönem milyonları ekran başına kilitleyen, tekrarı dahi sayısız kişi tarafından izlenen dizi Aşk-ı Memnu’nun filmi için çalışmaların başladığı ifade edildi. Bihter isimli filmin başrolünde ise Farah Zeynep Abdullah olacak.

Türk televizyon tarihinin en popüler yapımlarından bir tanesi olan Aşk-ı Memnu ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Birsen Altuntaş’a göre Aşk-ı Memnu, bu kez bir film olarak karşımıza çıkacak. Filmin adı ise “Bihter” olacak.

Aşk-ı Memnu’nun ana karakterlerinden biri olan Bihter, yapımın dizi versiyonunda Beren Saat tarafından canlandırılmıştı. Ancak gelen son haberlere göre filmde farklı bir oyuncu ile karşılaşacağız. 

Bihter karakterini Farah Zeynep Abdullah canlandıracak!

Birsen Altuntaş’a göre Bihter karakteri, sevilen oyuncu Farah Zeynep Abdullah tarafından canlandırılacak. En son Bergen filmiyle tüm sinemaseverleri mest eden ünlü oyuncu, bu kez Bihter karakteriyle milyonların karşısına çıkacak. Hatırlayanlarınız olacaktır; Bergen, 2022’de Türkiye‘nin en çok izlenen filmi olarak tarihe geçti.
Edinilen bilgiye göre Bihter filmini TAFF Pictures üstlendi ve cast görüşmelerini sürdürüyor. Öte yandan; filmin bir dijital platform için hazırlanmakta olduğu belirtiliyor. Halit Ziya Uşaklıgil tarafından kaleme alınan romandan uyarlanan filmin senaryosunu ise Merve Göntem kaleme alacak.
 
Kaynak: https://www.birsenaltuntas.com/kultur-sanat/farah-zeynep-abdullahtan-film/14329/
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap