Türk milletine yakışmayan ucuz mu ucuz İşte AKN’siz internet fiyatları (Yaşasın BTK?
  1. Ana Sayfa
  2. Adsl

Türk milletine yakışmayan ucuz mu ucuz İşte AKN’siz internet fiyatları (Yaşasın BTK?

0

Adil Kullanım Kotası’nın (AKK/AKN) kaldırılacağı 1 Ocak 2019 tarihi yaklaşırken servis sağlayıcılar da fiyatlarını açıklamaya başladı. Kaldırılan kotalar nedeniyle artan fiyatlar tüketicinin tepkisini çekti. “Yaşasın BTKMutluyuz uçuyoruz..


Belli bir kotayı aşan kullanıcıların internet hızını düşüren Adil Kullanım Kotası (AKK/AKN) dönemi 1 Ocak’ta sona eriyor. Servis sağlayıcılar da yeni dönem fiyatlarını tek tek açıklamaya başlarken fiyatlardaki artışlar tüketicilerin tepkisine neden oldu.

TAHHÜTLÜ ABONELER ESKİ FİYAT İLE HİZMET ALACAK

1 Ocak tarihinden önce taahhüt vererek aboneliğini devam ettiren kullanıcılar, fiyatlarında hiçbir değişiklik olmadan kullandıkları internet paketini Adil Kullanım Kotası olmadan kullanmaya devam edecek.

Yeni dönem fiyatlarını açıklayan ilk şirketlerden biri Türk Telekom oldu. Türk Telekom’un yeni tarifelerinde fiyat artışları dikkat çekerken, daha sonra sitesindeki paket seçeneklerini kaldırdı ve ilgili sayfada tek bir açıklama yer aldı:

“Türkiye’nin interneti Türk Telekom olarak, 1 Ocak’tan itibaren yepyeni bir dönem başlatıyoruz. Mevcut müşterilerimiz 1 Ocak’tan itibaren mevcut paketlerinin hızında ve ek hiçbir ücret ödemeden limitsiz internetten faydalanabilecek.”

⇲İşte Türk Telekom’un AKK’siz tarifelerinin fiyatları…⇲

Hız: 24 Mbps 
Fiyat: 129.90 TL
/ay (13- 24 ay taahhütli fiyat)
Hız: 35 Mbps 
Fiyat: 159.90 TL
/ay (13- 24 ay taahhütli fiyat)
Hız: 50 Mbps 
Fiyat: 259.90 TL
/ay (13- 24 ay taahhütli fiyat)
Hız: 100 Mbps 
Fiyat: 346.90 TL
/ay (13- 24 ay taahhütli fiyat)

AKK NE ZAMAN KALKACAK?

Adil Kullanım Kotası (AKK) Yeni yıl ile birlikte kaldırılacak Başka bir deyişle 1 Ocak’tan itibaren kota uygulamasına son verilecek.

ADİL KULLANIM KOTASI NEDİR?

Adil Kullanım Kotası internet kullanıcılarının şebeke kullanımı sırasında yoğun veri trafiği uygulayarak neden olabileceği teknik problemleri, hasarları ve ağdaki verimliliğin düşmesini önlemek amacıyla planlanmış bir uygulamadır.
Diğer şirketlerden henüz yeni fiyatlar ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Sonuç olarak böyle kazıklar hakkında sizde düşünce ve tepkinizi belirtin.!

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap