1. Ana Sayfa
  2. Genel

Tumblr Micro Bloga Adsense Reklam Ekleme

Tumblr Micro Bloga Adsense Reklam Ekleme
0

 

 Tumblr ile oluşturduğunuz micro blogunuz ve Adsense reklam onayınız varsa kısa sürede Tumblr Micro Blogunuza Adsense Reklam kodunuzu Ekleyebilirsiniz.
Tumblr micro blog kullanan biri olarak benimde bugüne kadar her nedense aklıma gelmeyen, Ancak bir yorum sorusunda düşünebildiğim, Tumblr bloga Adsense reklam ekleme konusu için okuyucu arkadaşıma çok teşekkür ederim. Diğer taraftan Tumblr Türkiye Blog yardım dosya aramamda çok da iç açıcı bilgiler buldum diyemem.
Birçok farklı tema mevcut olduğundan, Adsense için alacağımız kodu şuraya koyun diyemiyorum. Reklam kodu ekleme konusunu daha detaylı incelemeyi düşünüyorum. Şimdilik basit bir, iki reklm ile konuyu geçiştirip detaylara tekrar ineceğiz.
Tumblr Micro Bloga Adsense Reklam kodları Eklemek için bilinmesi gereken ilk konular:
3. Sağ üstte renk paleti simgesine tıkla “Görünümü Düzenle” ile şablon kodlarına ulaşıyorsunuz.

4. Tumblr sitenize giriş yaptıktan sonra “Dashboard” kısmını görmüş olmalısınız.

5. Tema Düzenle → Html’yi düzenle
6. Htmlkodlarından anlıyorsanız,bu şablon kodlarının içinde Adsense kod girişini istediginiz yere uyguluyorsunuz.

Örnek:  Sayfanızın sonunda banner gibi Adsense reklam eklemek istediğinizi düşünelim, Html kodlarının son kısmına gidip </html> etiketinden önce Google Adsense kodunuzu giriyorsunuz.

About Hakkında kısmının altında yer alsın diyorsanız,
CTRL+F yaptıktan sonra About diye aratıyorsunuz. Veya statik sayfayı açıp, Html kaynağını düzenle seçeneği ile reklam kodunu ekleyebilirsiniz.

Son olarak Html kısmından çıkarken “sayfayı kaydedin.

Ancak! En büyük sorunda reklam eklemeye Tumblr izin veriyormu? Tumblr kurucularının masraflarını karşıladığı bir yaşam biçimi olduğu için reklamı şu anda ekleyemiyorsunuz Daha fazla detayı buradan okuyabilirsiniz. “Tumblr reklamları ve sen
Bu yazı ile ne yapabileceğimizi gördük. Umarım bu faydalı bilgiler işinize yarar. Yarın birgün reklam ekleme izni çıktığında buradan öğrendiğiniz bilgilere kendi bilgilerinizide katarak reklamlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap