Tumblr Bloguna Duyarlı Dikey Yatay Related Posts Eklentisi
 1. Anasayfa
 2. Eklentiler

Tumblr Bloguna Duyarlı Dikey Yatay Related Posts Eklentisi

4

Tumblr Micro Blog ana sayfa yazılarınızın altına alternatif seçenekler ile Duyarlı Mobil, dikey, yatay, akıllı ilgili mesajlar Related Posts Widget eklentileri nasıl eklenir?

Tumblr blogunuz için beğendiğiniz eklenti seçeneklerini kullanmanın zevkini yaşarken para kazanmayı da düşünebilirsiniz. Mevcut blog sisteminizde Adsense reklamları aktif çalışıyorsa hiç tereddüt etmeden eklemiş olduğunuz eklenti sayesinde de kazancınızı ikiye çıkarabilirsiniz. Kulağa hoş gelen bu sözlerden sonra Tumblr blogunuza muhtelif seçeneklerdeki eklentileri nasıl eklemeniz gerektiğini ilgili adımları takip ederek uygulayabileceksiniz.

Duyarlı Mobil, dikey, yatay, akıllı ilgili mesajlar Related Posts Widget eklenti seçenekleri Limk sitesi tarafından blog ve Web siteleri için tasarlanmış bir hizmettir.

Akıllı ilgili mesajlar Related Posts Widget eklenti kurulumu :

1. Widget eklentisine başlamadan önce Blog veya Micro Blog Tumblr web sitenizi kayıt edebilmeniz için yayıncı Limk sitesine giriş yapın.

2. Limk sitesinde site kaydınızı nasıl yapacağınızı buradaki linkten öğrenebilirsiniz.

3. Site kaydınızı yaptıktan sonra kırmızı renkli butonlarda yazan eklenti tercihlerini inceleyin. Beğendiğiniz eklenti butonuna tıklayarak açılan pencerenin sol kısmında Tumblr iconuna tıklayın. Daha önceden blogger blogunuza eklentiyi ekledi iseniz üst menüde Siteler ismini göreceksiniz tıklayın.

menu-cubugu

Limk menü çubuğu seçenekleri

4. Açılan pencere sağ üst kısımda +Site Ekle butonunu açın ve Tumblr micro blogunuzun Url’sini yazıp ileri butonuna tıklayın.5. Bir müddet bekleyin. Tumblr Micro Blog başlığı, Rss URL ve Site URL dahil olmak üzere üç adet pencere açılacaktır. İleri butonu ile devam edin.limk-site-ekleme

Tumblr site ekleme pencere görünümü

6. Açılan pencere sol kısımda bulunan Tumblr iconuna tıkladığınızda Tumblr micro blog için üretilen kodları göreceksiniz.

tumblr-site-buton-secimi

Kullandığınız blogu seçin

Tumblr Micro Bloguna kod ekleme adımları :

1. Tumblr micro blogunuz açın.

2. Sağ üst köeşe de Tema düzenle ismine tıklayın.

3. Özel tema, (sizin temanız için farklı bir isim çıkabilir) Html’i düzenle ismine tıklayın.

Tumblr blog Html düzenleme seçeneği

4. CTRL+F klavye arama fonksiyonu ile gövde kapanış </body> etiketini aratın. Biraz önce sizin için hazırlanmış Widget Loader kodlarını kopyalayın ve verdiğim etiketin üst kısmına yapıştırın. Aradınız kodu göremiyorsanız maus orta tekeri aşağıya doğru kaydırın. Alt kısımda siyah gölgeli etiketi göreceksiniz.
widget-loader-kodu

Widget Loader kodlarının şablon içinde görünümü

5. Kodları eklediğinizde Ön izlemeyi güncelleyin. Size verilen diğer widget seçeneklerini Dikey ve Yatay Widget tutucu etiketlerden hangisini kullanacaksanız seçimizi yapın ve etiketi eklemek için ilgili adımları takip edin.widget-tutucu-etiketler

Widget tutucu etiket seçenekleri

6. Şablon kodlarınız da CTRL+F arama özelliğinden çıkmadı iseniz aşağıdaki etiketi aratın.

{/block:Posts}

7. Aramış olduğunuz etiketten iki adet olabilir. Bulduğunuz etiketin hemen üstünde Article ve Footer ismini göreceksiniz diğerinde ise PemalinkPage isimleri ile karşınıza çıkacaktır. Siz Article ve Footer isminin altındaki etiketi kullanacaksınız.8. Seçinize bağlı widget tutucu etiketini anlattığım şekilde aratıp bulduğunuz etiketin hemen altına yapıştırın, Ön izlemeye tıklayın ve kaydedin.

widget-tutucu-etiket-2

Widget tutucu etiketin eklenmiş görüntüsü

9. Tüm işlemleri doğru yaptı iseniz Tumblr micro blogunuzun yazı altında eklentinin çalıştığını görebilirsiniz..yatay-widget-eklenti

Limk yatay widget eklenti görünümü

Blogger, Tumblr micro blogunuza eklemiş olduğunuz Yatay, Dikey ve Duyarlı Widget eklentileri Rss akışlarından yazı çektiğinden dolayı hemen görülmeyebilir. Bir müddet sonra yazılarınızın tamamı görülmeye başlayacaktır.

Güncel makalelerden haberdar olmak için blogu takip edebilir, arkadaşlarınıza önerebilir, Google+ Sayfa, Google+ Topluluk ve Google izleyici gadgeti ile takip edebilirsiniz. Anlaşılmayan yerler için yorum yazarak destek alın. Guney59 paylaşım blogu sizin blogunuz… Uygulamayı canlı görmek mi istiyorsunuz? Tumblr inceleyin.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. Süper.Teşekkürler.

 2. Siteye girip inceledim.Bir deneme yaptım.Reklamlar sitemin içeriğine uygun değil.Reklamsız olmuyor bu widget.Ve ya ben yapamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir