Tumblr Bloguna AddThis Paylaşım Butonu Ekle
  1. Ana Sayfa

Tumblr Bloguna AddThis Paylaşım Butonu Ekle

0

Tumblr Micro Bloguna Sosyal Paylaşım butonu AddThis eklentisini eklemek için yapılması gereken işlemler nelerdir? Tumblr micro Bloga sosyal paylaşım butonları nasıl ekleyeceğimizi sırası ile adım adım inceleyelim. Öncelikle, Tumblr micro blogunuza giriş yapın. Şimdi de AddThis Sosyal paylaşım sitesine giriş yapın. Addthis sosyal paylaşım sitesine üye değilseniz öncelikle üyelik işlemlerinizi tamamlayın. Üyelik girişinizi tamamladığınızda Addthis profiliniz için bir bağlantı Id’i Addthis tarafından otomatikman oluşturulur. Farklı blog yada web siteleri için alacağınız kodları takip edebilmeniz için önce sol üst menüden bir profil adı yazmanız öncelikli tavsiyemdir. Bunun için;

addthis-profil-penceresi

1. Benim profilim (My Frofile) yazan yere mausu yanaştırın. Açılan pencere en alt kısımda bulunan Profil Ekle (Add Profile) ismine tıklayarak Tumblr blogunuzu tanımlayacak bir isim girin. Örnek : Guney59 Tumblr

2. Profil bilgilerinizi girdiğinizde Addthis otomatik olarak girmiş olduğunu isimden dolayı size bir kimlik bilgisi (Id) verecektir. Kimlik bilgileriniz şuna benzer.

Adı : Guney59 Tumblr

Kimlik : RA-57a350e52f07xxxx

addthis-kimlik-id-bilgileri

3. Farklı blog veya web siteniz için kod sosyal paylaşım eklentilerini yapılandırmadan önce doğru profilde olduğunuzu mutlaka kontrol edin. Doğru profilde iseniz sosyal paylaşım buton kodu almak için devam edelim.

4. Üst menüden araçlar (Tools) sekmesini açın. Açılan pencerede Orjinal paylaşım düğmeleri ve Paylaşım düğmeleri isminde iki seçenek göreceksiniz. Örneğin ben Paylaşım düğmelerini seçiyorum. Siz farklı bir seçim yapabilirsiniz.

5. Açılan pencerede ayarları dilediğiniz gibi yapılandırın. Paylaşım düğmeleri kod alma pencere görünümünü inceleyin.dugme-paylasim-penceresi6. Daha fazla seçenekleri kullanarak özelleştirme yapabilirsiniz. Özelleştirme işiniz bittiğinde sayfa altında Etkinleştir ismine tıklayın.

7. Tumblr blog ana sayfanızı açın ve sağ üst kısımda bulunan “Edit Theme” tema editörünü açın.

Adım 1 : HTML’yi düzenle tıklayın.

Adım 2 : {/block:Posts}  Bu kodu bulun CTRL + F arattığınızda karşınıza çıkacaktır. Ancak bu kod birkaç tane olduğundan ve kafanız karışmaması için en uygun olan </body> gövde kapanış etiketini bulun ve üst kısmına Addthis kod penceresinde verilen ilk kodu alın kapanış etiketinin üst kısmına yapıştırın.

addthis-kod-ekleme

Adım 3 : body kapanış etiketinin üst kısmına Addthis kodlarını ekledikten sonra yazılarınızı açın. Sayfa alt kısmında paylaşım butonlarını göreceksiniz. Denemek için şimdi paylaşım yapabilirsiniz.

tumblr-addthis-paylasim-butonlari

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap