1. Ana Sayfa
  2. Genel

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma
0

Tumblr Blog Sayfalar Nedir? Sayfalar, okuyucunuz ile paylaşmak istediğiniz makalenizi sunduğunuz yerdir. Sayfalar alanında Hakkında, Öz geçmiş, İletişim, gibi sabit bilgiler yer alır. Statik kalıcı Sayfalar için inceleme yapabileceğiniz en iyi örneği, Hakkımda bağlantı linkinden inceleyebilirsiniz.

Tumblr Micro Blog Sayfalarında Neler Bulunabilir:

Tumblr Micro Blog Sayfaları genel olarak statik sayfalardan oluştuğundan bir makale yayınlama şansınız yoktur. Sayfalar sütunu okuyucunuza bilgi verebileceğiniz yerlerdir. Blogger ile oluşturduğunuz muhtelif makalelerinize bağlantı link’i oluşturarak okuyucunuzu diğer web sitenize yönlendirebilir veya farklı açıklamalar yapabilirsiniz.

Örneğin, Blogger web sitenizdeki yazılarınıza bağlantı linki hazırlayabilirsiniz. Okuyucu Tumblr blogdan çıkmadan video izleyebilir. Veya kısa açıklamalar yazarak alt kısımda “Devamını Oku” şeklinde bağlantı ekleyip her iki web sitenizdeki trafiği arttırabilirsiniz.
Farklı blog bağlantı linki ile çalışmaya, web internet ortamında çapraz çalışma denilir. Yani bir blog’un diğer bir bloga bağlantı vermesini sağlar. Okuyucu her iki veya daha fazla bloglar arasında gezebilir. Bu işlemde okuyucu kitlenizin artmasına neden olacağı gibi asli blog tanıtımına da katkı sağlar.

Google ürünlerini anlatan Google’un birçok web sitesi mevcuttur. Bu site yazılarına dikkat edin hepsinde “Çapraz bağlantı” vardır. Bu konu Seo açısından da çok önemlidir.

tumblr-sayfa-yapimi

Tumblr Micro Blog Sayfa Oluşturma:

1. Tumblr Micro Blog‘unuzu açın.

2. Pano üstündeki Edit Theme simgesine tıklayın.
tumblr-edit-theme

3. Sol kısımda açılan pencereyi aşağıya kaydırın.

4. Sayfa ekle ismine tıklayın.
tumblr-sayfa-ekle-butonu

5. Sayfa URL’si, Tumblr linkiniz sabit olarak gelir.

Örneğin: http://guney59.tumblr.com/

Taksim (/) işaretinden sonra etiketinizi girebilirsiniz. Yukarıda verdiğim örnekte etiketimiz şuydu;

Blogger Eğitim Videoları

Siz kendi etiketinizi ekleyin son görüntü şu şekilde olacaktır.

http://guney59.tumblr.com/Blogger Eğitim Videoları

Bu etiket kısmına Hakkında, Hakkımda, İletişim gibi bilgileri girebilirsiniz.6. Editör içinde metin yazabilir, <HTML> yazan yere tıklayıp kod ekleyebilir, bağlantı linki oluşturabilir veya yazı Karakterlerini değiştirebilirsiniz.

Tumblr “Sayfayı Düzenle” pencere görünümü. Resmi büyük incele >
tumblr-sayfa-duzenleme-ekrani

7. Çalışmalarınız bittiğinde, Ön izleme güncelleme ekranı ile sağ tarafta yaptığınız işlemi kontrol edin. Herşey yolunda ise Kaydet butonu ile yaptığınız işleri kaydedin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap