Tüm WhatsApp mesajları tehlikede
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Tüm WhatsApp mesajları tehlikede

0
 WhatsApp`ta bugüne kadar keşfedilen en büyük açıklardan biri bulundu. Android cihazları etkileyen açık nedeniyle kullanıcıların mesajları tehlikede.
Sosyal medya devi Facebook`un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulamasıWhatsApp`ta yazdıklarınız tehlike altında olabilir. Zira güvenlik uzmanları WhatsApp`ta bugüne kadar keşfedilen en büyük açıklardan biri bulundu.

Ntv’nin haberine göre Android cihazları etkileyen açık nedeniyle kullanıcıların mesajları tehlikede. Skygofree isimli malware, ilk olarak 2014 yılında Kapersky Lab tarafından keşfedilmişti. Ancak bu açık üzerine çalışmalar yapan güvenlik uzmanları Skygofree`nin son dönemde geliştiğini gözlemledi.

Yapılan açıklamaya göre, Skygofree etkisi altında bulunan cihazları kullananlar mesajlarına erişebiliyor, video ve fotoğraf çekebiliyor. Kapersky Lab`in konuyla ilgili hazırladığı rapora göre, Skygofree, belirli wi-fi noktalarında zarar veriyor. Bu nedenle kullanıcıların mesajlarını güvende tutması için güvenilir olmayan noktalardan ücretsiz internet ağlarına bağlanmaması gerekiyor.

Aynı rapora göre, Skygofree`nin İtalya`da geliştirildiği iddiası üzerinde duruluyor ancak söz konusu malware`in kurucusu ya da kurucuları hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Hacker`ların bu malware`i kullanıcı bilgilerini çalmak için kullandığına ise kesin gözüyle bakılıyor. Kapersky Lab`in raporuna göre, Skygofree WhatsApp`ta bugüne kadar keşfedilen en büyük açıklardan biri.

Kaynak:http://www.gazetevatan.com/tum-whatsapp-mesajlari-tehlikede-1135233-teknoloji/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap