Tüm Blog Bağlantıları Yeni Sekmede Nasıl Açılır
  1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Tüm Blog Bağlantıları Yeni Sekmede Nasıl Açılır

0

Blogger, Bloglarınız da yazdığınız yazıların tümünü, hiçbir ayar yapmadan otomatik tarayıcı yeni sekmede açmak ister misiniz? Blog okuyucularınız yazılarınızda bir bağlantıya tıkladığında yazılar aynı sayfada açılacağından, okuduğu yazının takibini kaybedebilir.

Okuyucularınız sayfanızda sıkılmadan yazınıza vermiş olduğunuz bağlantıya tıkladığında, yazıya verdiğiniz bağlantı hiçbir ayar yapmadan yeni bir sekmede açılması herhalde hoşunuza gidebilir. Bu uygulamayı basit bir kodla sağlayabilirsiniz.

Doğru Yada Yanlış Denemeden Hiç Bir Konu Öğrenilmez:

Web ortamında kısa bir sörf yaparak web sitelerinde deneme yapın. Farklı web sitelerinde herhangi bir makaleye dokunduğunuzda kullanmış olduğunuz tarayıcının yeni sekmesinde dokunduğunuz makalenin açıldığını göreceksiniz.  Lütfen bir üst paragrafı tekrar gözden geçirerek neden böyle bir uygulamayı düşünüp yazdığıma siz karar verin.

Yeni Sekmede Tüm Linkler Nasıl Açılır?

1. Blogger şablonunuzu yedekleyin

2. BloggerŞablonHTML’yi Düzenle, tıkla.

3. Ctrl + F arama kutusunu açın, aşağıdaki etiketi aratın.

</head>

4. Yukarıdaki etiketi bulduktan sonra üstüne aşağıdaki kodu yapıştırın.

<base target=’_blank’/>

 

5. Son olarak Şablonu kaydedin. Dilediğiniz zaman aynı yolu izleyerek eklediğiniz kodu kaldırabilirsiniz.

Yukarıdaki makaleyi beğendiniz mi? Google Plus ile paylaşın arkadaşlarınız da öğrensin.  Paylaşmak yaşamın bir parçasıdır. Hayatımızda neyi paylaşmıyoruz ki?

Türk insanı olarak halen öğrenemediğimiz en önemli konu ise; Emeğe saygının bir ifadesi olan yorum yazmaktır. Maalesef bunu ne biliyoruz ne yapıyoruz. 

2017 yılına ilk yazımız ile başlangıç yaparak herkese tekrar Mutlu, Huzurlu, sağlıklı, yıllar dilerim.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap