Tüm Android Oyunları, Windows Bilgisayarlara Geliyor: Avrupa’ya Geldi, Türkiye İçin Hâlâ Haber Yok…
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Tüm Android Oyunları, Windows Bilgisayarlara Geliyor: Avrupa’ya Geldi, Türkiye İçin Hâlâ Haber Yok…

0

Google’ın Play Store’daki oyunları Windows’a taşıdığı “Google Play Games” uygulaması, 40’tan fazla ülkede daha kullanıma sunuldu.

Google, geçtiğimiz yıl önemli bir harekete imza atarak Play Store’daki oyunların Windows işletim sistemine de geleceğini açıklamıştı. Bu oyunlar, Google’ın yeni geliştirdiği Windows uygulaması “Google Play Games” üzerinden edinilebilecek idi.

Bu duyurunun üzerinden geçen bir yılı aşkın sürenin ardından Google Play Games uygulaması, sadece sınırlı sayıda ülkede kullanıma sunulmuştu. Fakat bugünden itibaren bu ülkeler arasına onlarcası daha katıldı. Türkiye hariç.

Google Play Games, 40’tan fazla ülkede kullanıma sunuldu:

google play games

Google Play’in resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Google Play Games’in 40’tan fazla Avrupa ülkesi ve Yeni Zelanda’da da kullanıma sunulduğu açıklandı. Uygulama bundan önce Avustralya, ABD, Japonya ve Güney Kore gibi 13 ülkede kullanılabiliyordu.

Türkiye için henüz bir haber yok:

24 Mayıs 2023 itibarıyla 50’den fazla ülkede kullanıma sunulan Google Play Games’in Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı halen açıklanmadı. Fakat Google’ın Avrupa’ya girişiyle çok yakın zamanda uygulamaya kavuşmayı bekleyebiliriz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir