Tüm Android Oyunlar PC’ye Geliyor: Google Play Games PC, Türkiye’de Erişime Açıldı
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Tüm Android Oyunlar PC’ye Geliyor: Google Play Games PC, Türkiye’de Erişime Açıldı

0

Google, Android oyunlarını bilgisayarda oynamayı mümkün kılan Google Play Games PC özelliğini Türkiye’de de açık beta kullanıcılarının erişimine sundu.

Mobil oyunları bilgisayarda oynayabilmek için uzun zamandır oyunseverler farklı uygulamalar tercih ediyordu. Bu uygulamalar ile bilgisayarımızın özelliklerine uygun bir sanal akıllı telefon ya da emülatör kurup oyunları deneyimleyebiliyorduk. 

Bu konuda artık Google ipleri kendi eline almaya karar vermiş gibi gözüküyor. Teknoloji devi, daha önce bazı kullanıcıların testlerine katılmasına izin verdiği Google Play Games PC’nin beta sürümünü şimdi de Türkiye dahil birçok Avrupa ülkesinin erişimine açtı. Böylece oyuncular doğrudan Android oyunlarına erişim şansına erişti. 

Google Play Games PC beta, Türkiye’de erişime açıldı.

Aslında Google, bu özelliği daha önce test etmek üzere bazı kullanıcıları davet etmişti. Yine de halka açık bir beta süreci gerçekleştirilmemiş, bu testler kapalı bir grupla yapılmıştı. O grup da davet yöntemiyle çalışıyordu. 

Güney Kore, Hong Kong, Tayvan, Tayland ve Avustralya ise açık betada özelliği deneyecek ilk ülkeler olarak seçilmişti. Bugün yapılan yeni duyuruyla beraber uygulama, Türkiye dahil 56 ülkede erişime açıldı. Uygulama, Android oyunları masaüstünde fare ve klavye ile oynama imkanı sunuyor.

Google Play Games PC uygulaması kapsamında kullanıcılara sunulan oyunlar arasında; Asphalt 9, Mobile Legends, Summoners War, State of Survival, Three Kingdoms Tactics, 1945 Air Force, Blade Idle, Cookie Run: Kingdom ve Evony: The King’s Return gibi oyunlar bulunuyor. Bu liste, sürekli olarak güncellenmeye de devam edecek.

Google Play Games PC’ye buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Google Play Games PC sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (v2004) veya 11
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir depolama alanına sahip SSD
 • Ekran kartı: Intel UHD Graphics 630 GPU veya eş değeri

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir