TRT’nin Dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, Kıbrıs Zafere Doğru ile Dönüyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

TRT’nin Dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, Kıbrıs Zafere Doğru ile Dönüyor

0

TRT 1’in, ilk sezonuyla beğeni toplayan dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, Yeni İsmiyle bu akşam ekranlara geri dönüyor. Kıbrıs Zafere Doğru‘nun Konusu ne, oyuncuları kim? Kıbrıs Zafere Doğru Fragmanı… Hepsi haberimizde!

TRT 1’in dizisi Biz Zamanlar Kıbrıs, ikinci sezonu ile bu akşam seyircisiyle buluşacak. Ama bu kez farklı bir isimle karşımıza çıkıyor: Kıbrıs Zafere Doğru… Saat 20.00’de izleyicinin karşısına çıkacak olan dizide başrolleri Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan gibi önemli isimler paylaşıyor. Onlara Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu eşlik ediyor. 

 

Senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın yazdığı Kıbrıs Zafere Doğru’nun yönetmek koltuğunda Osman Taşcı ve Barış Erçetin oturuyor.

Kıbrıs Zafere Doğru Konusu

TRT1’in internet sitesinde, Kıbrıs Zafere Doğru’nun konusu şu şekilde anlatılıyor: 

Rauf Denktaş, Makaryos tarafından adadan sürgün edilmiş, Kıbrıs’a alınmamaktadır. Denktaş, yanında TMT’nin efsane bayraktarı, komutan Ali Rıza Vuruşkan ile birlikte gizlice deniz yoluyla adaya girer. Diğer tarafta ailesine kavuşmuş olan Kemal Dereli, artık tam anlamıyla mücahit olmaya hazırdır. Gizemli bir törenle TMT yemini eden Kemal ve Derviş, Ankaralı ile gizli görevlerine başlar. Nişanlısı Ayşe’nin Kıbrıs’a geldiğinden habersiz Ankaralı, Mücahit Kemal ve yeni mücahitlerden oluşan ekip ayrılmaz bir operasyon takımıdır. Tarihe geçen bir direniş gösteren bu 713 kişilik mücahit topluluğu, kendilerini dört taraftan sarmış 15 bin düşmana karşı savaşacak, bir direniş destanı yazacaktır. Onlara katılıp son darbeyi indirecek olan Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel ise Türkiye’den gelen 64 savaş jeti ile Rum tarafını bombardımana tutup Türkiye’nin ilk hava şehidi olarak yürekleri dağlayan bir ölümle tarihe kahraman olarak geçecektir.

TRT, Kıbrıs Zafere Doğru ilk bölümü için bir de fragman yayınladı. Bu fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz…

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir