Toshiba Dizüstü Bilgisayarlar Artık Dynabook Markasıyla Satışa Çıkacak
  1. Ana Sayfa

Toshiba Dizüstü Bilgisayarlar Artık Dynabook Markasıyla Satışa Çıkacak

0

PC bölümünün büyük bir bölümünü Sharp‘a satan Toshiba‘nın piyasaya süreceği yeni dizüstü bilgisayarlar Dynabook olarak yeniden markalandırılacak.

Toshiba markalı bilgisayarlar ve diğer tüketici elektroniği ürünlerinden sorumlu olan Client Solutions grubu, bugünden itibaren Dynabook adı ile yeniden markalandırılıyor. Bu gelişme neticesinde Dynabook, Toshiba’nın global pazardaki bilgisayar markası olarak ürünler piyasaya sürecek.

Toshiba
’nın ABD’de Westinghouse Electric ile bölünmesi, Japon teknoloji devine bir servete mal olmuştu. Şirket önce NAND flash yongası üretimini bir yatırımcı konsorsiyumuna sattı. Ardından televizyon bölümü Hisense’e satıldı. Aynı yıl Westinghouse Electric, Brookfield Business Partners’a satıldı. Son olarak ise Toshiba’nın PC bölümünün (Client Solutions%80.1’i Sharp’a devredildi.

Ancak Toshiba markası, Sharp ile yapılan anlaşmanın bir parçası değildi. Bu nedenle şirketin Client Solutions’ı yeniden isimlendirmesi gerekiyordu. Bu nedenle şirket, 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Toshiba Client Solutions’ı Dynabook olarak yeniden markalaştırdı. Toshiba Client Solutions – Sharp ortaklığı ile geliştirilen ilk ürünler, 19 saat pil ömrü sunan G serisi dizüstü bilgisayarlar oldu.

Kaynak: https://www.anandtech.com/show/14168/dynabook-the-new-name-of-toshibas-pcs

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap