Tıp dünyası bu mucizeyi konuşuyor Aspirini Suda Bekletirseniz
  1. Ana Sayfa

Tıp dünyası bu mucizeyi konuşuyor Aspirini Suda Bekletirseniz

0

Bu video sayesinde aspirinin mucizelerine tanık olacak bu kullanımları sayesinde ona karşı bakış açınızı değiştireceksiniz. Tıp dünyası bu mucizeyi konuşuyor. 

İşte aspirinin mucizevi kullanımları:1. Akne ve sivilceleri yok ediyor: Sivilce ve siyah noktalarınızdan kurtulmaya ne dersiniz. Üstelik bunu yaparken sadece 1 adet aspirin ve 3 damla limon suyu kullanacaksınız. Aspirin akneleri kurutur bunun için 1 adet aspirini bir tabağa alın üzerine 3 damla limon damlatın. Yumuşayan aspirini ezin sivilce ve akneler üzerine sürün birkaç dakika sonra soğuk suyla ovalayarak yıkayın ve kısa sürede sivilcelerden kurtulun. Ayrıca ıslattığınız aspirini biraz balla karıştırarak siyah noktalarınız üzerine sürüp kurumasını bekleyin ardından ovarak çıkarın ve siyah noktalardan kısa sürede kurtulun.

2. Saç kepeğini azaltır. Saç kepeği görünüm olarak sizleri üzebilir. Ancak bitkisel yağlar ve aspirin saç kepeğini kısa sürede geçirir. Saç kepeğini önlemek için 2 adet aspirini ezin ve günlük kullandığınız şampuanın içine koyun ve bu şampuanla saçlarınızı yıkayın farkı göreceksiniz.
3. Ayak nasırını hafifletir. Aspirin ölü hücreleri yumuşatarak cildin soyulmasına yardımcı olur. 5 adet aspirin yarım yemek kaşığı taze limon suyu ile karıştırın ve bu karışımı nasırın üzerine uygulayın. 15 dakika sonra nasırın üstündeki ölü deri kolayca soyulur.

4. Böcek ısırığını geçirir. Sıcak havalarda böcek ve sinek ısırıkları maalesef çoğalıyor. Bu ısırıklarda bölgenin şişliğini azaltmak için aspirin kullanabilirsiniz. Bir adet aspirini bir tatlı kaşığı su ile yumuşatarak sinek veya böcek ısırıklarına uygulayın.
5. Kıyafetlerdeki ter lekesini çıkarıyor. Aspirinin bu kullanımını mutlaka uygulamalısınız. Özellikle yazları oluşan kıyafetlerdeki sarı ter lekeleri moralimizi bozar. Ilık suda erittiğiniz 2 adet aspirini ter lekesi olan gömleklerinize uygulayın yaklaşık yarım saat beklettikten sonra çamaşır makinesinde yıkayın inatçı lekelerden eser kalmayacak.

 6. Çiçekleri canlandırır. Şimdiki yöntemi uyguladığınızda vazodaki çiçekleriniz haftalarca capcanlı kalacak. Bunun için vazoya bir miktar su koyun ve içine 1 adet aspirin bırakın sonrasında çiçeklerinizi bu suya koyun ve canlılığı görün. Bunu saksı çiçekleriniz içinde uygulayabilirsiniz sulama suyuna 1 adet aspirin atmanız yeterli.

kaynak: https://www.hbkslt26.com/tip-dunyasi-bu-mucizeyi-konusuyor-aspirini-suda-bekletirseniz/

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap