Tesla’nın Süper Otomobili Roadster, SpaceX Paketi ile 1,1 Saniyede 100 km/sa Hıza Ulaşabilecek

Süper aracı Roadster’i ABD’deki Petersen Otomotiv Müzesi’nde sergilemeye başlayan Tesla, araçla ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, bu otomobilin özel bir SpaceX paketi ile satın alınabileceği ifade edildi. Paket, aracın yalnızca 1,1 saniyede 100 km/sa hıza ulaşmasını sağlayacak.

Süper aracı Roadster'i ABD'deki Petersen Otomotiv Müzesi'nde sergilemeye başlayan Tesla, araçla ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, bu otomobilin özel bir SpaceX paketi ile satın alınabileceği ifade edildi. Paket, aracın yalnızca 1,1 saniyede 100 km/sa hıza ulaşmasını sağlayacak.

Süper aracı Roadster‘i ABD’deki Petersen Otomotiv Müzesi’nde sergilemeye başlayan Tesla, araçla ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, bu otomobilin özel bir SpaceX paketi ile satın alınabileceği ifade edildi. Paket, aracın yalnızca 1,1 saniyede 100 km/sa hıza ulaşmasını sağlayacak.

Otomobil sektörünün devleşen isimlerinden Tesla, bir süredir “Roadster” olarak isimlendirdiği yeni bir otomobil üzerinde çalışıyor. Şirketin “süper araç” kategorisine girecek aracı, sahip olduğu güçlü elektrik motoru ile özellikle de hız tutkunu tüketicilere odaklanıyor. Bu aracı Petersen Otomotiv Müzesi‘nde sergilemeye başlayan Tesla tarafından gelen açıklamalarsa Roadster’in benzersiz bir araç olacağını gözler önüne seriyor.

Tesla, sergilemeye başladığı aracıyla ilgili oluşturduğu bir bilgilendirme panosunda, Roadster’in özel bir SpaceX paketine sahip olacağından bahsediyor. Yapılan açıklamalarda, bu özel paketin araca görülmemiş bir ivme kazandıracağı, Roadster’in yalnızca 1,1 saniyede 100 km/sa ulaşabileceği ifade ediliyor. Peki Tesla, bir süper otomobili nasıl bu denli hızlı yapabilecek?

Tesla Roadster, SpaceX roketlerinin itiş sistemlerine sahip olacak


Aslına bakacak olursak Tesla Roadster’de böyle bir özellik olacağı zaten biliniyordu. Zira Elon Musk, bu araçla ilgili yaptığı bir açıklama sırasında SpaceX ve roket vurgusu yapmıştı. Petersen Otomotiv Müzesi’nde sergilenen Roadster ile ilgili yapılan açıklama, Musk’ın yaptığı açıklamaları detaylandırmış oldu.

Bu arada, Tesla Roadster, SpaceX paketi olmadan da çok hızlı bir otomobil olarak karşımıza çıkacak. Tesla’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre aracın standart paket versiyonu, yalnızca 1,9 saniyede 100 km/sa hıza ulaşabilecek. Yaklaşık 1.000 kilometre menzil sunacak araç, saatte 400 kilometre hız değerini aşabilecek düzeyde tasarlanıyor.

Kaynak :https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/tesla-roadster-spacex-package-would-accelerate-from-0-60-mph

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Habertürk, WhatsApp ile iletişime geçtiğini ve Rekabet Kurumu'nun geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamayla ilgili bilgi edindiğini duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre WhatsApp, tartışmalı kullanım koşullarını Türkiye'de uygulamayacağına dair bir karar almamış.

WhatsApp, Rekabet Kurumu’nun ‘Sözleşme Türkiye’de Uygulanmayacak’ Açıklamasını Yalanladı

Google'ın Windows 10'daki Chrome için yayınladığı son yazılım güncellemesi, uygulamanın çökmesine, eklentilerin çalışmamasına ve uygulamanın hiç açılmamasına yol açıyor. Eğer siz de bu sorunlardan muzdaripseniz, bahsettiğimiz çözüm yollarına göz atabilirsiniz.

Google Chrome’un Windows 10 Sürümü, Son Güncellemeden Sonra Çalışamaz Hale Geldi