Tesla Otomobillere ‘Steam’ Geldi: Tüm Oyunlar Oynanabilecek
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Tesla Otomobillere ‘Steam’ Geldi: Tüm Oyunlar Oynanabilecek

0

 Tesla Otomobillere ‘Steam’ Geldi: Bilgisayarımızda Bile Zar Zor Açtığımız Oyunlar, Arabada Cayır Cayır Oynanabilecek

Tesla, aylardır üzerinde çalıştığı Steam entegrasyonunu nihayet kullanıma sundu. Tesla araç sahipleri, bundan sonra Steam’deki oyunlarını arabalarında oynayabilecekler. Hem de PlayStation’ı aratmayan kalitede…

Piyasaya sürdüğü elektrikli otomobillerle sektörde büyük bir devrim başlatan Tesla, yine devrim niteliğinde bir yenilik ile karşımıza çıktı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Model S ve Model X’e bir güncelleme geldiği belirtildi. Bu güncelleme, Tesla otomobillere Steam entegrasyonu sağladı. Yani sürücüler, artık arabalarından Steam’deki oyunlara ulaşabilecekler.

Tesla’nın Steam entegrasyonu, uzun zamandır gündemdeydi. Elon Musk’a göre güncelleme ile Steam’deki tüm oyunlar, Tesla otomobillerde oynanabilecekti. Bugün yapılan açıklama, aylardır devam eden çalışmalarda sona geldiğinin ispatı niteliğinde. 

Tesla arabalarda PlayStation 5’e kafa tutan bir donanım var

Tesla’nın bilgi-eğlence ekranlarında kullanılan sistem, Tesla Arcade olarak isimlendiriliyor. Bu sistem, gerçekten de çok güçlü. Tesla Arcade’de AMD RDNA2 Navi 23 GPU yer alıyor. Bu GPU’nun gücü; 10 TFLOPS olarak kayıtlara geçti. PlayStation 5’in GPU gücü ise 10,28 TFLOPS. Yani otomobildeki bilgi-eğlence sisteminin gücü, neredeyse PlayStation 5 kadar. Gelen güncelleme, kağıt üzerindeki rakamların gerçekte ne kadar gerçeği yansıttığının anlaşılmasını sağlayacak.

Cyberpunk 2077’li kutlama!

Tesla, otomobillerine gelen Steam entegrasyonunu Cyberpunk 2077’li bir tanıtım videosu ile kutladı. O videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Güncelleme, Tesla otomobillere farklı özellikler de getirdi

Tesla’nın 2022.44.25 sürüm kodlu güncellemesindeki en büyük yenilik, hiç şüphesiz Steam entegrasyonu. Ancak yenilikler bundan ibaret değil. Tesla otomobiller, artık dahili olarak Apple Music desteği sunuyorlar. Ayrıca Tesla araçların kabinlerindeki kamera, artık Zoom toplantıları yapılmasına imkan tanıyacak. Bir de araçlarda yeni bir ışık şovu modu var. Bu mod, birden çok Tesla’nın bir araya gelip, farları ile entegre bir biçimde ışık şovları yapabilmesine imkan tanıyor. 

Işık modu ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak:https://www.theverge.com/2022/12/13/23508269/tesla-holiday-update-steam-apple-music-support-light-show-mode
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir