Telegram’dan Hareketli Arka Planlar Uygulaması
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Telegram’dan Hareketli Arka Planlar Uygulaması

0

Bu güncelleme, Görüntülü Grup Aramalarına ek olarak, hareketli arka planlar ve mesaj gönderme animasyonlarının yanı sıra botlar için yeni bir menü düğmesini, çıkartmaları içe aktarmanın yeni yollarını, hesabınızı güvende tutmaya yardımcı olacak hatırlatıcıları ve daha fazlasını ekler.

Hareketli Arka PlanlarBir mesajlaşma uygulamasında ilk kez yer alan sohbetler için hareketli arka planlarla tanışın! Bu çok renkli gradyan duvar kağıtları, algoritmik olarak oluşturulur ve her mesaj gönderdiğinizde güzelce hareket eder.

TelegramınTasarımcısı bu sorunsuz, enerji açısından verimli animasyonları tüm varsayılan temalara ekledi.

Ayarlar’dan daha fazla hareketli arka plan bulabilirsiniz. Android: Sohbet Ayarları > Sohbet Arka Planını Değiştir. iOS: Görünüm > Sohbet Arka Planı.
Arka Plan Oluşturma Ve Paylaşma

Varsayılan seçenekler yeterli değilse, kendi hareketli arka planlarınızı oluşturmak çok kolaydır. Animasyonun kilidini açmak için üç veya dört renk seçin, ardından ekstra stil için isteğe bağlı bir desen ekleyin.

 


Hazır olduğunda, hareketli duvar kağıtlarınızı yeni bir mesajlaşma deneyimine yükseltmek için arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın.

Mesaj Gönderme Animasyonları


Çıkartmalar ve ifadeler artık pilinizi etkilemeyecek kadar hafif animasyonlarla klavyenizden sohbete sorunsuz bir şekilde atlıyor.

iOS’te ise bu, ek panelinden gönderdiğiniz medya ve hatta metin mesajları için de geçerlidir. Giriş metniniz, sohbete uçarken sorunsuz bir şekilde mesaj balonuna dönüşür.

iOS: Yarı Şeffaflık ve Yeni Uygulama Simgeleri


iOS’te arka planlar artık sohbetlerdeki üst bilgi ve alt bilgi aracılığıyla kısmen görülebiliyor ve arayüze yeni ve şık bir görünüm kazandırıyor.

Klasik mavi ve siyah sürümlere ek olarak Ayarlar > Görünüm bölümünde iki yeni gradyan uygulama simgesi mevcuttur:

 

Ayrıca iOS’teki Ayarlar menüsünün altına Telegram İpuçları kanalını açan Telegram Özellikleri düğmesini eklendi. İpuçları, yeni eklenen Türkçe sürümü ile birlikte 10 dilde mevcuttur.

Aynı düğme Android’de zaten vardı, düğmeyi yan menüde bulabilirsiniz.
Giriş Bilgisi Hatırlatıcıları

Hesabınıza her zaman giriş yapabildiğinizden emin olmak için Telegram’daki telefon numaranızı güncel tutmanız önemlidir. Telefon numaranız değiştiyse, doğrudan Ayarlar’daki yeni hatırlatıcıdan hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

 

Android kullanıcıları bu hatırlatıcıları bir sonraki güncellemede alacaklar, şimdilik basitçe Ayarlar’dan telefon numaralarını güncelleyebilirler.

Tüm platformlardaki kullanıcılar, İki Adımlı Doğrulama ayarları her değiştirildiğinde Telegram’dan bir bildirim alacaklardır.

Telegram’da İki Adımlı Doğrulama, hesabınıza her giriş yaptığınızda girmeniz gereken ek bir parola belirlemenizi sağlar.

Bot Menüsü

Gezinmenizi ve komut göndermenizi sağlayan özel bir menü düğmesi ekleyerek botlarla iletişim kurmayı kolaylaştırdık. Botlar, ne tür bir mesaj bekledikleri konusunda size daha iyi bir fikir vermek için giriş alanındaki yer tutucuyu da değiştirebilir.


Bot geliştiricileri bundan böyle kullanıcının arayüz diline ve sohbet türüne göre değişen komutların yanı sıra, yalnızca belirli sohbetlerde veya yöneticilere görünen özel komutlar oluşturabilir.

Bot API belgelerinde daha fazla bilgi mevcuttur.

Çıkartmaları İçe Aktarma


@stickers botu, yeni çıkartma paketleri oluşturmanıza ve çıkartmalarınız için kullanım istatistikleri almanıza yardımcı olabilir.

Bugün, üçüncü taraf geliştiricilere, insanların yeni özel benzersiz çıkartmalar oluşturmalarına ve oluşturdukları çıkartmaları tek bir dokunuşla Telegram’a aktarmalarına yardımcı olan uygulamalar yapmaları için araçlar sunuyoruz.

 


Kullanıcıların çıkartmalar oluşturmasına ve bunları Telegram’da yayınlamasına yardımcı olacak uygulamalar yapmakla ilgilenen bir geliştiriciyseniz, yeni Çıkartma İçe Aktarma Kılavuzuna bakın.

Unutmayın, yaptığınız çıkartmaları yalnızca Telegram kullanıcılarının yüklemesini istiyorsanız, herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız yok! Botumuzu kullanarak çıkartmalarınızı yükleyin, ardından paketinizin bağlantısını başkalarıyla paylaşın.

Yeni Hareketli İfadeler


Bu güncelleme tamamen hareketle ilgili, bu yüzden yeni hareketli ifadeler olmadan gidemedik. Her zaman olduğu gibi, sohbette bunlardan birini almak için tek bir ifade ile bir mesaj göndermeniz yeterlidir:

Telegramın, Yeni özellikleri denemenin zamanı geldi. Biz, istediğinizden daha fazlasını oluşturmaya geri dönerken, ayrıca aklımızda tuttuğumuz birkaç sürpriz var. Bizi izlemeye devam edin.

 
 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap