Telegram’da1000 İzleyiciye Kadar Görüntülü Aramalar, Görüntülü Mesajlar 2.0, Video Oynatma Hızı ve Daha Fazlası

Telegram’ın bu güncellemesi, videoyu bir sonraki seviyeye taşıyor. Görüntülü grup aramaları artık 1000’e kadar izleyiciye sahip olabilir, görüntülü mesajlar daha yüksek kalitede kaydedilebilir ve genişletilebilir, normal videolar 0.5 veya 2x hızlarında izlenebilir. Ayrıca, birebir aramalar da dahil tüm görüntülü aramalara sesli ekran paylaşımı ve çok daha fazlasını eklediler.

Telegram'ın bu güncellemesi, videoyu bir sonraki seviyeye taşıyor. Görüntülü grup aramaları artık 1000'e kadar izleyiciye sahip olabilir, görüntülü mesajlar daha yüksek kalitede kaydedilebilir ve genişletilebilir, normal videolar 0.5 veya 2x hızlarında izlenebilir. Ayrıca, birebir aramalar da dahil tüm görüntülü aramalara sesli ekran paylaşımı ve çok daha fazlasını eklediler.

Telegram’ın bu güncellemesi, videoyu bir sonraki seviyeye taşıyor. Görüntülü grup aramaları artık 1000‘e kadar izleyiciye sahip olabilir, görüntülü mesajlar daha yüksek kalitede kaydedilebilir ve genişletilebilir, normal videolar 0.5 veya 2x hızlarında izlenebilir. Ayrıca, birebir aramalar da dahil tüm görüntülü aramalara sesli ekran paylaşımı ve çok daha fazlasını eklediler.

Bu sene WhatsApp’ın aldığı bazı kararlarla birlikte popülerliğine popülerlik katan mesajlaşma uygulaması Telegram, geçen ay kullanıma açtığı görüntülü arama özelliğine getirdiği izleyici sınırını arşa çıkardı. Görüntülü grup görüşmelerine 1000 izleyicinin katılabileceği Telegram, bu sayıyı daha da artırmaya niyetli olduğunu açıkladı.

WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden olan mesajlaşma uygulaması Telegram, haziran ayında yayınladığı güncellemeyle video görüşmeleri kendine dahil etmişti. Yeni bir güncellemeyle daha kullanıcıları şaşırtan Telegram, bu sefer video görüşmelere izleyici olarak katılabilecek kişi sınırını devasa boyutlara çıkardı.

Video görüşmelere izleyici olarak katılabilecek kişi sayısını 1000’e çıkaran Telegram, adeta bir yayın platformuna dönüştü. Önceki güncellemede aktif katılımcı sayısını 30 olarak belirleyen platform, yeni güncellemede bu sayıya bir değişiklik yapmadı.

Telegram: canlı konser ve çevrimiçi ders uygulaması

Telegram, geçtiğimiz ay uzun bir bekleyişin ardından video görüşmelerini kullanıma açmıştı. Video görüşmelere aktif olarak katılabilecek kişi sayısı ise 30 olarak belirlenmişti. Bu, WhatsApp gibi büyük rakiplerle başa çıkmak için önemli bir adım oldu. Telegram yakın zamanda birçok özelliği kullanıma açtığı bir güncellemeyi daha kullanıcılarına sundu. Bu güncellemenin en büyük özelliği ise video görüşmelerdeki izleyici sınırının 1000’e çıkması oldu.

Telegram’ın kendi ifadelerine göre bu özellik derslerden çevrimiçi konserlere kadar her şeyde rahatlıkla kullanılabiliyor. Videoların görüntü kalitesi de güncelleme sayesinde artmış bulunuyor. Ayrıca artık video mesajlarda ve video aramalarda taraflar, telefonlarından gelen sesleri doğrudan karşı tarafa aktarabiliyor. Yani telefonunuzda bir müzik çalıyorsa bu, telefonun kamerası tarafından kaydedilerek değil sesi direkt alınarak yollanıyor. Tüm bunların yanında daha önce iOS’a gelip Android’e gelmeyen hareketli mesaj özelliği yeni güncelleme sayesinde Android’de de kullanılabiliyor.

 
 
Kaynakhttps://www.theverge.com/2021/7/31/22603331/telegram-group-video-calls-1000-viewers-new-features.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Samsung kullanıcılara sunduğu bulut depolama servisi Cloud konusunda kritik bir karar aldı. Samsung Cloud için yolun sonu gözüktü!

Samsung telefon sahiplerini üzen gelişme!

Netflix Türkiye'nin global sürümündeki kadar olmasa da epey çeşitli bir bilim kurgu arşivi var. Biz de an itibarıyla Netflix Türkiye üzerinden izlenebilen en iyi bilim kurgu filmi önerilerimizden oluşan bir liste hazırladık.

IMDb Puanlarına Göre Netflix’te Yer Alan En İyi 15 Bilim Kurgu Filmi