Telegram’da temanızı ve sohbet ayarlarınızı nasıl değiştirirsiniz

Telegram’daki temanızı, arka planlarınızı ve sohbet ayarlarınızı değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu size göstereceğiz, böylece mesajlaşma deneyiminiz sizin kadar renkli olacaktır.

Telegram'daki temanızı, arka planlarınızı ve sohbet ayarlarınızı değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu size göstereceğiz, böylece mesajlaşma deneyiminiz sizin kadar renkli olacaktır.
 

Telegram’daki temanızıarka planlarınızı ve sohbet ayarlarınızı değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu size göstereceğiz, böylece mesajlaşma deneyiminiz sizin kadar renkli olacaktır.

En iyi mesajlaşma uygulamalarıyla ilgili en iyi şeylerden biri, onları istediğiniz gibi görünecek şekilde özelleştirebilmeniz ve oluşturabilmenizdir. Bu sinyal için doğru, WhatsApp için doğru ve elbette Telegram için doğrudur. 

Telegram’da temanızı ve sohbet ayarlarınızı nasıl değiştirirsiniz

1. Telefonunuzda Telegram uygulamasını açın.
2. Sol üst köşedeki menü simgesine dokunun.
3. Dokunun Ayarları.
4. Sohbet ayarları üzerine dokunun. Buradan, metin boyutu ve kabarcık şekli ve rengi de dahil olmak üzere sohbetlerinizin hemen hemen her tasarım özelliğini özelleştirebilirsiniz.

 


5. Sohbet arka planını Değiştir üzerine dokunun.

6. Kullanılabilir sohbet arka plan seçenekleri arasında gezinin. Galeriden Seç‘e dokunarak kendi sohbet arka planınızı yükleyebilir veya sadece bir renk ayarlamayı seçebilirsiniz.

 

7. En sevdiğiniz arka planı seçin.
Artık, her mesaj gönderdiğinizde algoritmik olarak hareket eden ve güncellenen çok renkli, degrade duvar kağıtları olan çok çeşitli animasyonlu arka planlar arasından seçim yapabileceğinizi unutmayın.
8. Sohbet arka planınızın etkisini değiştirmek için bulanık veya hareket üzerine dokunun.

9. Onaylamak için Arka Planı Ayarla‘ya dokunun.
 

10. Renk veya temaya göre ek arka planlar bulmak için, Sohbet arka planını Değiştir ekranının üstündeki arama çubuğuna dokunun.

11. Dokunun üzerinde bir renk’e görülüyor renk seçenekleri.

 

12. Dağlar veya okyanuslar gibi belirli temaları bulmak için arama çubuğuna bir konu yazın.

13. Sohbet ayarları menüsünde, atlıkarınca içindeki renk temalarından birine dokunun. Bu, uygulamanın genel görünümünü ve hissini değiştirecektir.

 

14. Sohbet baloncuklarının tam rengini ve gradyanını özelleştirmek de dahil olmak üzere sohbet baloncuklarının görsel temsilini değiştirmek için renk temasının altındaki renkli noktalardan birine dokunun.

15. Otomatik Gece Modu gibi özellikleri etkinleştirmek ve animasyonları etkinleştirmek için Sohbet ayarlarında daha da aşağı kaydırın.

16. Yeni bir tema oluşturmak veya uygulamayı varsayılan durumuna sıfırlamak için sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun.

 

Milyonlarca insan Whatsapp veya SMS gibi diğer mesajlaşma uygulamalarından Signal ve Telegram gibi uygulamalara akın ediyor, çünkü ikincisi diğer seçeneklerden daha iyi olmasa da iyi bir güvenlik sunuyor. Telegram gibi bu bağımsız mesajlaşma uygulamaları da süper özelleştirilebilir ve özel kanallar, özel çıkartmalar ve diğer eğlenceli özelliklerle alternatif sosyal ağlar olarak işlev görür.

Kaynak:https://www.androidcentral.com/how-change-your-theme-and-chat-settings-telegram.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Türkiye'nin dijital televizyon platformu olan Turkcell TV+'a Temmuz 2021 tarihinde eklenecek yapımlar belli oldu. Bu Turkcell TV+'ta özellikle diziler ve belgeseller yoğunlukta.

Turkcell TV+’a Temmuz 2021’de eklenecek yapımlar belli oldu: The Martian, Life of Pi ve daha fazlası

Birçok platformda izleyebildiğiniz ücretli SinemaTV, Sony ile anlaşma imzaladı. Bu anlaşma doğrultusunda Sony filmlerin TV'de ilk kez SinemaTV'de gösterilecek.

Sony ve SinemaTV anlaştı! Spider-Man, Venom 2 ve daha fazlası TV’de ilk kez SinemaTV’de yayınlanacak