Telegram’da gruplar ve kanallar için katılma isteği dönemi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Telegram’da gruplar ve kanallar için katılma isteği dönemi

0

 Pandemi süreciyle birlikte WhatsApp ve Telegram başta olmak üzere mesajlaşma uygumalarının kullanımı ciddi oranda arttı. WhatsApp skandalıyla ivme kazanan Telegram, yeni güncellemesinde kullanıcılara birden fazla özellik sundu.

Birçok anlamda WhatsApp uygulamasından güvenli ve kullanışlı olan Telegram’ın en önemli özelliklerinden biri bot sistemine sahip olması. Kullanıcılar, oluşturdukları botlar ile herhangi bir şeyi otomatize ederek günlük hayatlarını kolaylaştırabiliyor.

Telegram, birden fazla yeni özelliğe sahip güncelleme yayınladı

Uzun süredir kanal özelliği ile kullanıcılara hizmet veren Telegram, WhatsApp’ın ilham aldığı uygulamaların başında geliyor. Gerek kendi kendine silinen mesajlar, gerekse yüksek grup kontenjanı ile mesajlaşma uygulamalarına öncülük eden Telegram, yeni özelliği ile sosyal medya uygulamasına evrildi.

Grup ve kanal yöneticileri, artık kullanıcıları katılma isteği üzerinden kabul edebilecek. Facebook’un gruplarda uyguladığı katılma isteği aşamasına benzerlik gösteren yeni özellik, Telegram kullanıcıları için yeni bir çağ açacak.

Telegram’ın web sitesinde yeni özellik ile ilgili, “Bir kullanıcı, Yönetici Onayı açık bir bağlantıyı açtığında, yöneticilerin sohbetin üst kısmında yer alan yeni bir çubuktan yönetebildiği bir katılma isteği gönderme düğmesini görür. Yöneticiler bu çubuktan, bir başvuru sahibinin herkese açık profil resimlerini ve hakkında bilgisini görüntüleyebilir, ardından isteklerini onaylayabilir veya reddedebilir.” ifadeleri yer alıyor.

Telegram, iOS cihaz sahipleri için yeni tema sistemini kullanıma sundu. 8 yeni tema ile kullanıcıların karşısına çıkan şirket, Görünüm Ayarları menüsünü tamamen yeniden tasarladıklarının altını çizdi. Oluşturulan tüm temalar gündüz ve gece moduna sahip. Şirket, özelliğin yakında Android kullanıcılarına da sunulacağının müjdesini verdi.

iOS kullanıcıları için dikkat çeken bir diğer güncelleme ise gönderilen konumlara eklenen tahmini varış süresi özelliği. Artık iOS kullanıcıları herhangi bir navigasyon uygulamasına ihtiyaç duymadan Telegram üzerinden ortalama ne kadar sürede konuma ulaşacağını görebilecek. Yeni özellikte yürüyerek, toplu taşıma ile veya araba ile gidiş sürenizi ayrı ayrı hesaplayabileceksiniz. Telegram’ın sunduğu diğer yeniliklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

iOS’teki ayarlar, basitleştirilmiş Bildirim ve Çıkartma ayarları da dahil, iOS 15 stiline uyacak şekilde yeniden tasarlandı. Cihazlar bölümü artık yeni simgeler ile etkin oturumlarınız hakkında daha net bir genel bakış sunuyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir