Telegrama, Video Görüşmede Ekran Paylaşımı Geliyor

Telegram’ın v7.9.0 kodlu Android beta sürümü, önemli yeniliklerle geldi. Kullanıcıların bu beta sürümde tanıştıkları ekran paylaşımı özelliği, WhatsApp’ta bile olmayışı ile dikkat çekti. Telegram’ın yeni özelliklerinin kararlı sürüme ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.

Telegram'ın v7.9.0 kodlu Android beta sürümü, önemli yeniliklerle geldi. Kullanıcıların bu beta sürümde tanıştıkları ekran paylaşımı özelliği, WhatsApp'ta bile olmayışı ile dikkat çekti. Telegram'ın yeni özelliklerinin kararlı sürüme ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.

Telegram‘ın v7.9.0 kodlu Android beta sürümü, önemli yeniliklerle geldi. Kullanıcıların bu beta sürümde tanıştıkları ekran paylaşımı özelliği, WhatsApp’ta bile olmayışı ile dikkat çekti. Telegram’ın yeni özelliklerinin kararlı sürüme ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.

2020’nin başında WhatsApp’ın aldığı kullanım koşulları kararı ile görülmemiş büyüme yaşayan Telegram, özellik geliştirme ve bu özellikleri sunma noktasında hiç de fena değil. Bu bağlamda uygulamanın sürekli güncellenen beta sürümleri, Telegram’a gelecek özelliklerin açığa çıkmasını sağlıyor. Yeni bir güncelleme gönderen geliştirici ekipse, Telegram kullanıcılarını büyük yeniliklerin beklediğini gözler önüne seriyor.

Telegram’ın en yeni Android beta sürümünde keşfedilen yeni özelliklerden ilki, kullanıcıların bir görüntülü görüşme yaparken ekranlarını paylaşabilmelerine imkan tanıyor. Bugün WhatsApp’ta bile olmayan özellik, kullanıcıların hizmetine sunulduğunda benzersiz bir deneyim sunmuş olacak. Bu özellik sayesinde video görüşmesi yaptığınız kişi, sizin ekranınızı rahatlıkla görebilecek. Bu sayede başka bir kullanıcıya bir şeyler anlatmak, çok kolay olacak.

Telegram’ın yeni özelliği böyle görünecek

Telegram’ın v7.9.0 kodlu Android beta sürümünde keşfedilen diğer bir özellik ise video oynatma hızlarıyla ilgili. Kullanıcılar, yakın bir gelecekte kendilerine Telegram üzerinden gönderilmiş olan videoların oynatma hızlarını ayarlayabilecekler. Şu an için 5 farklı oynatma hızı seçeneği sunan Telegram, bu sayede videoların daha yavaş ya da çok daha hızlı bir şekilde oynatılabilmesini sağlayacak. Üstelik bu özellik, uygulama içinden gönderilen YouTube videolarında da kullanılabilir olacak.

 

Telegram geliştiricilerini video oynatma seçenekleriyle ilgili çalıştığı bir diğer özellik ise videoları küçük bir dairenin içine alarak oynatabilme. Bu özellik ne kadar işlevsel olacak bilinmez ancak bir kullanıcı ile mesajlaşırken, ekranınızda çıkacak küçük bir daire içerisinde video izleyebileceksiniz. Ayrıca yaklaşmakta olan bir sürümde kullanılabilir olacak özelliklerden bir tanesi de mesajları otomatik olarak silebilmek olacak. Bugüne kadar, geçmiş mesajların 1 haftada silinebilmesini sağlayan Telegram, son beta sürümde bu süreyi 1 aya kadar çıkarıyor.

Telegram’ın v7.9.0 kodlu Android beta sürümünde ortaya çıkan özelliklerin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak geliştirici ekip, bu özellikleri mümkün olan en yakın tarihte kullanıma sunmak için harıl harıl çalışıyor. Bu arada, Telegram’ın Android beta sürümünün ancak APK olarak yüklenebildiğini, uygulamanın Google Play Store‘daki listelemesinde böyle bir şeye imkan verilmediğini hatırlatalım.

 

Kaynak:https://www.androidpolice.com/2021/07/28/telegram-beta-lets-you-share-your-screen-during-a-video-call/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Editör düzenlemeleri ve yeniliklerinin yanı sıra bileşenler ile ilgili güncellemeleri içinde barındırıyor. Bu makalede, özellikler ve ekran görüntüleri ile WordPress 5.8’de neler olduğunu göreceğiz.

WordPress 5.8 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

James Bond’da Bir Devrin Sonunu Getirecek No Time to Die’ın Yeni Fragmanı Yayınlandı