Telegram’a Kripto Para Gönderme Özelliği Geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

Telegram’a Kripto Para Gönderme Özelliği Geldi

0

Telegram’a Tek Bir Mesajla Kripto Para Göndermenizi Sağlayan Bir Özellik Geldi

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcıların birbirine tek bir mesajla a kripto para göndermesine olanak tanımaya başladı. Açıklamalarda, gönderilebilen kripto paranın Toncoin (TON) olduğu ifade edildi.

Kripto para birimlerinin gittikçe daha fazla yaygın hâle gelmesiyle birlikte teknoloji devlerinden bu konuya yönelik hamleler geliyor. Birçok şirket, internetin para birimi olacağına inanılan kripto paralar konusunda kullanıcılarına hizmetler sunmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Şimdi ise bu konuda bir hamle, dünyanın önde gelen mesajlaşma platformlarından biri olan Telegram’dan geldi. Son zamanlarda popülerliğini iyice artıran dev mesajlaşma servisinin kripto para desteği sunmaya başladığı ifade edildi. Ayrıca açıklamalarda bu hizmetin iki kripto para birimini içereceği de ifade edildi.

Tek bir mesajla kripto para gönderilebilecek

Telegram, geçtiğimiz yıllarda kripto para konusunda önemli adımlar atmaya başlamıştı. Telegram Open Network olarak bilinen TON projesi de şirketin bu adımlarındandı. Ancak 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) baskıları, şirketin projeyi terk etmesine yol açtı. Bunun ardından ise proje bir grup geliştirici tarafından The Open Network olarak yeniden adlandırıldı ve devam ettirildi.

Bu kripto parayı uygulamaya entegre eden Telegram’ın kurucusu Pavel Durov da birkaç önce yaptığı açıklamalarda, “Oluşturduğumuz projenin hâlen hayatta olmasından ve gelişmeye devam etmesinden gurur duyuyorum. TON, blok zinciri alanında diğer projelerden çok daha önde” ifadelerini kullanarak projenin devam etmesi konusunda mutluluğunu dile getirmişti.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap