Telegram’a Birbirinden Kullanışlı Yeni Özellikler Eklendi! (Kişiyle Özel Profil Fotoğraflarından Spoiler’lı Görsel Paylaşımına)
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Telegram’a Birbirinden Kullanışlı Yeni Özellikler Eklendi! (Kişiyle Özel Profil Fotoğraflarından Spoiler’lı Görsel Paylaşımına)

0

 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya/iletişim platformlarından biri olan Telegram, uygulamaya birbirinden kullanışlı özellikler getiren bir güncelleme yayınladı.

Ayrı ayrı sosyal medya platformu, forum ya da iletişim platformu diyemeyeceğimiz, zira hepsini içerisinde barındıran Telegram, geçtiğimiz aylarda büyük bir güncelleme ile uygulamaya birçok kullanışlı özellik getirmişti.

Yeni yıla gireceğimiz bu günde Telegram, birçok yeni kullanışlı özelliği uygulamaya getiren bir güncelleme daha yayınladı. Aralarından en çok göze çarpanları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Kişiye özel profil fotoğrafı atama

Bu özellik sayesinde birebir olarak konuştuğunuz kişilerin profil fotoğraflarını, sadece kendiniz görebileceğiniz bir resim olarak değiştirebiliyorsunuz.

Sohbette gönderilen medyayı gizleme

Özellikle bir grupta filmler veya diziler hakkında sohbet ederken çok işinize yarayabilecek olan bir özellik olan ‘Medya Gizleme’ sayesinde bir sohbete fotoğraf veya video gönderirken, üzerine bir bulanık filtre koyabileceksiniz. İnsanların bu medyayı görüntüleyebilmek için fotoğraf indikten sonra üzerine tıklamaları gerekiyor.

Depolamayı profesyonel bir şekilde yönetme

Belki de en kullanışlı özellik diyebileceğimiz bu özellik içerisinde özel sohbetlerdeki ayrıcalıklar dışında Özel Sohbetler, Gruplar ve Kanallardan önbelleğe alınmış medya dosyaları için ayrı bir şekilde otomatik kaldırma ayarı ekleyebiliyorsunuz.

 
Yukarıda bahsettiklerimiz dışında kalan diğer özellikleri incelemek için Telegram’ın resmi güncelleme bloguna buradan göz atabilirsiniz. Bu özellikler WhatsApp’a da gelse güzel olmaz mıydı? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak: https://telegram.org/blog/hidden-media-zero-storage-profile-pics/tr?ln=a
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir