Telegram’a Almanya’da ‘Kapatabiliriz’ Uyarısı
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Telegram’a Almanya’da ‘Kapatabiliriz’ Uyarısı

0

Almanya’dan Telegram’a Kötü Haber: ‘Uygulamayı Kapatmak Zorunda Kalabiliriz’

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ın ‘yasaları çiğnemeye devam etmesi halinde’ kapatılabileceğini söyledi.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından Telegram hakkında Almanya’da uyarı niteliğinde bir açıklama geldi. Özellikle pandemi döneminde aşı karşıtlarının ve pandemi kısıtlamaları karşıtlarının bir araya gelmek için kullandığı uygulamanın kapatılabileceği söylendi.

Konu hakkında açıklama yapan Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Alman Die Zeit gazetesine yaptığı açıklamada özellikle aşırı sağ, pandemi kısıtlamalarına ve aşıya karşı kesimler arasında popüler olan uygulamanın Alman yasalarını çiğnemeye devam ederse kapatılmak zorunda kalabileceğini belirtti.

‘Kapatmak son çare’

Uyarı niteliğindeki bu açıklamada Faeser, uygulamayı kapatmanın son çare olacağını ancak böyle bir ihtimali göz ardı edemeyeceklerini söyledi. Geçtiğimiz yaz aylarında Almanya’da yasaları çiğnediği gerekçesiyle Telegram’a bir de dava açılmıştı. Davanın Telegram’ın aleyhine sonuçlanması durumunda şirketin 5,5 milyon euro cezaya çarptırılabileceği düşünülüyor.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir