1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Telegram uygulaması sesli sohbet özelliği ile güncellendi

Telegram uygulaması sesli sohbet özelliği ile güncellendi
+ - 0
Sesli Sohbetler 2.0: Kanallar, Milyonlarca Dinleyici, Kaydedilen Sohbetler, Yönetici Araçları

Mesajlaşma uygulaması Telegram kısa bir süre önce, kullanıcıların sınırsız sayıda katılımcıyla canlı sesli sohbet oturumları gerçekleştirmelerini sağlayan sesli sohbetler 2.0 ile birlikte bir dizi yeni özellik getirmek için uygulaması için bir güncelleme yayınladı.

Sesli sohbetler ilk olarak geçen Aralık ayında piyasaya sürüldü ve bu güncellemeden sonra, sınırsız sayıda canlı katılımcı, canlı oturumu kaçırmış olabilecek grup/ kanal katılımcılarıyla paylaşmak için sesli arama kaydı gibi yeni özellikler alacak. Katılımcılar, sesli sohbetin başlığının hemen yanındaki kırmızı ışıkla bir sohbetin kaydedilip kaydedilmediğini görebilecekler.Sesli sohbet katılımcıları, yöneticiler tarafından izin verilmedikçe sessiz kalacaktır, eğer konuşmak istiyorlarsa, yöneticilere konuşmakla ilgilendiklerini göstermek için “ellerini kaldırabilirler”. Yöneticilerin, biyo metninizi açmadan önce ellerini kaldıran kişi hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için artık katılımcı listesinde görünecektir.

Daha büyük sohbet odaları yönetmek yapmak için, app şimdi adminler katıldığında açma hoparlörler el ile gerek yok dinleyici ve hoparlör için ayrı davet bağlantılar oluşturmak için izin verecek. Kullanıcılar ayrıca kişisel hesaplarına katılabilir veya kanallarından biri olarak görünebilir, bu genel olarak kişisel hesapların gizliliğini korumaya yardımcı olur.

Telegram kurucusu ve CEO’su Pavel Durov kanalında şunları yazdı: “bugünün güncellemesiyle, her Telegram kullanıcısına kendi radyo istasyonlarını (daha sonra bu Baharda: TV istasyonu) uygulamalarımıza herhangi bir karmaşıklık eklemeden çalıştırma gücü veriyoruz. Telegram’ın bu yeni sürümünü önceki büyük güncellememizden sadece 3 hafta sonra yayınlayabildiğimizden gurur duyuyorum.”

Telegram ayrıca bir mesajın iletilmesini iptal etmek veya gönderilmeden önce alıcıyı değiştirmek için bir özellik ekledi. Ayrıca, Android kullanıcıları artık sohbet listesinde sola kaydırarak eylemleri özelleştirebilirler.

 
 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap