Telegram, Tepkileri, Spoiler’ları, QR kodlarını duyurdu
 1. Anasayfa
 2. Genel

Telegram, Tepkileri, Spoiler’ları, QR kodlarını duyurdu

0

Telegram, büyük bir güncellemede Tepkileri, Spoiler’ları, QR kodlarını ve daha fazlasını duyurdu

 
Telegram, özellikle Ekim ayındaki Facebook/WhatsApp/Instagram kesintisinden sonra, son birkaç ayda çok fazla çekiş kazandı. Hizmetin biraz karanlık bir geçmişi olsa da (Telegram, Nikolai ve Pavel Durov ikilisi tarafından, Putin ve ortaklarının baskısı nedeniyle Rus sosyal ağı VK’dan kurtarıldıktan sonra kuruldu), güvenli ve güvenli kabul ediliyor. 
 

Telegram, uçtan uca şifrelemeyi, kendi kendini imha eden mesajları ve diğer gizlilik odaklı özellikleri destekler ve şimdi şirket resmi olarak bir dizi yeni özelliği duyurdu Telegram’ın yılın 12. güncellemesinde. Bu yeni özellikler, Tepkiler, mesaj çevirisi, QR kodları, gizli metin (spoiler) ve daha fazlasını içerir. Hepsini daha ayrıntılı olarak kontrol edelim.

Telgraf Tepkileri

Telegram uzun zamandan beri animasyonlu emojileri destekliyordu ve şimdi mesajlaşma uygulaması bu etkileşimli emojilerin bazılarını Reaksiyonlar olarak yeniden adlandırıyor. Bir başparmak yukarıya göndermek için bir mesaja iki kez dokunarak veya tepki vermek için emoji listesinden seçim yapmak için bir kez (veya iOS’ta basılı tutarak) diğer mesajlara tepki vermek için bunları kullanabilirsiniz.

Özel sohbetlerde tepkiler varsayılan olarak açıktır, gruplar ve kanallarda ise tepkileri açıp açmamaya adminler karar verir. Varsayılan hızlı tepkilerinizi de değiştirebilirsiniz.

Android’de varsayılan tepki ayarları nasıl değiştirilir?

 • Telegram’ı aç
 • Sohbet Ayarlarına Git
 • Hızlı Tepki Seçin

iOS’ta varsayılan tepki ayarları nasıl değiştirilir?

 • Telegram’ı aç
 • Çıkartmalar ve Emoji’ye gidin
 • Hızlı Tepki Seçin

spoiler

Gizli metin işlevi iyi bilinir ve birçok sohbet hizmetinde ve forumda kullanılır (örneğin Reddit gibi). Artık gizlemek istediğiniz metni seçebilir ve açılır menüden yeni “Spoiler” formatını seçebilirsiniz. Seçilen metin daha sonra maskelenir ve meraklı gözlerden gizlenir. Bu tür diğer özelliklerde olduğu gibi, gizli metni ortaya çıkarmak istiyorsanız, üzerine tıklamanız yeterlidir.

Mesaj Çevirisi

Telegram’a göre, dünya çapında 500 milyondan fazla insan hizmeti kullanıyor. Yeni Mesaj çevirisi özelliği, kullanıcıların bir mesaja hızlıca dokunmasına ve (doğru tahmin ettiniz) doğrudan uygulamanın içinde, Google Çeviri ve diğer üçüncü taraf çözümlerine güvenmek zorunda kalmadan başka bir dile çevirmesine olanak tanır.

Mesaj çevirisi nasıl etkinleştirilir

 • Telegram’ı aç
 • Ayarlar’a gidin
 • Dil üzerine dokunun
 • En üstteki “Çevir düğmesini göster” seçeneğini değiştirin

Bu, bir mesaja dokunduğunuzda açılan içerik menüsüne bir mesaj çevir düğmesini çağırır. Çeviri tüm Android cihazlarda mevcuttur, ancak Apple telefonlarında ve tabletlerinde çalışması için iOS15 veya sonraki bir sürümünü gerektirir.

Temalı QR Kodları

Artık diğerlerine favori bloglarınızı, kulüplerinizi ve sayfalarınızı göstermek için QR kodları oluşturabilirsiniz. Genel kullanıcı adı olan herhangi bir kullanıcıya, bir kişinin adı geçen kullanıcı adının yanındaki yeni QR simgesine dokunarak ve QR kodunun renklerini ve desenini seçerek QR kodu ekleyebilirsiniz.

Kaynak:https://teknomers.com/2022/01/01/telegram-buyuk-bir-guncellemede-tepkileri-spoilerlari-qr-kodlarini-ve-daha-fazlasini-duyurdu/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir