Telegram indirilme sayısında bir eşiği daha geride bıraktı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Telegram indirilme sayısında bir eşiği daha geride bıraktı

0

 Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, Google Play Store‘da önemli bir barajı daha aştı! İşte uygulamanın indirilme sayısı…


Popüler anlık iletişim uygulamalarından Telegram büyümeyi sürdürüyor. Sektörde yıllardır lider olan WhatsApp’ın yıl başında yaptığı politika değişikliği ile Türkiye’de de tanınmaya başlayan platform, son olarak Facebook hizmetlerinin çökmesiyle büyük bir eşiği geride bıraktı.

Facebook INC bünyesindeki Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram’ın 5 Ekim tarihinde çökmesi birbirine ulaşmaya çalışan insanları farklı alternatiflere sürükledi. Çöküntüden saatler sonra yapılan açıklamada 70 milyondan fazla yeni kullanıcının uygulamaya üye olduğunu açıklayan Telegram, bu işten en karlı çıkan firma konumundaydı.

Telegram, Play Store’da 1 milyar indirilmeyi geçti

Günlük yaşantıda büyük yere sahip olan Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın çökmesi kullanıcılar için oldukça kötü bir deneyim yarattı. Yaşanan problemlerden etkilenmeyen diğer popüler sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarının başında da Twitter ve Telegram geliyordu. Facebook ve Instagram kullanıcıları o gece Twitter’da gezinti yaparken, WhatsApp kullanıcıları Telegram’a akın etti.

Olaylar sonrası ününe ün katan uygulama, Google Play Store‘da 1 milyar indirilmeyi geride bıraktı. Öncesinde yapılan açıklamalara göre 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan platform, dünyanın en çok indirilen ilk 10 uygulamasından biriydi. Son verilere göre muhtemelen ilk 10 içerisinde yükselen Telegram, 5 milyar indirilmeyi aşan WhatsApp’ın yeni ve en dişli rakibi.

Mesaj yedekleme zahmeti olmayan, sayısız kanal barındıran ve kolay kolay çökmeyen Telegram bakalım daha ne kadar büyüyecek? Siz uygulama ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Telegram gelecekte WhatsApp’ın yerini alabilir mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap