Telegram, iMessage’daki önemli bir özelliği bünyesine katıyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Telegram, iMessage’daki önemli bir özelliği bünyesine katıyor

0

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, rakibi iMessage’dan önemli bir özelliği bünyesine katıyor.

Şu an akıllı telefonlardaki en çok özelliği barındıran anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Telegram, bir süredir bünyesine kattığı özelliklere yenilerini eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sinema severler için spoiler izleme seçeneğini getireceği ortaya çıkan Telegram, şimdi de iOS Beta kullanıcıları için mesajlara tepki verme özelliğini devreye soktu.

Telegram’dan iMessage benzeri özellik geliyor

Telegram’ın Reddit sayfasında paylaşılan yeni bir hareketli görselde, Telegram için bir süredir üzerinde çalışılan yeni özellik ortaya çıktı.

TelegramBetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bu özellikle, gönderilen bir mesajla ilgili hislerinizi, toplamda 11 farklı emoji arasından birini seçerek karşı tarafa gösterebiliyorsunuz. Kalp, kahkaha, dışkı ve kusmuk gibi birçok farklı emoji arasından herhangi birini seçebilmeniz mümkün. Beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, grup yöneticileri tarafından kolaylıkla devre dışı bırakılabiliyor.

 

Yukarıdaki hareketli görselden de görebileceğiniz üzere, emojilerden hangisini tıklarsanız tıklayın, ekranın ortasına oldukça keyifli bir animasyon geliyor ve kısa bir süre içerisinde verdiğiniz tepki karşı tarafa da yansıtılıyor.

TelegramBetaInfo cephesinden gelen bilgilere göre mesajlara tepki verme özelliği şu an için sadece iOS Beta kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Buna karşın, en geç 2022’nin Ocak ayında bu yeni özelliğin Android ve web sürümleri dahil tüm destekleyen platformlara da getirileceği söyleniyor.

Daha önce bünyesine yenilikler katma konusunda rakiplerinden daha atılgan ve inovatif davranan Telegram’ın tepki özelliği konusunda biraz geç kaldığı söylenebilir. Facebook, Facebook Messenger, Slack, Discord, Google Messages ve Apple iMessage gibi birçok anlık mesajlaşma uygulaması bu özelliği çoktan bünyesine ekledi. Bu anlamda Telegram, çok yakın zamanda rakiplerinde olan bu özelliğe kavuşacak.

Peki sizler Telegram bünyesine katılacak bu yeni özellikle ilgili neler düşünüyorsunuz? Mesajlara tepki verme özelliğini diğer uygulamalarda kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir