1. Anasayfa
 2. Genel

Telegram 8.5 video etiketleri, daha iyi tepkiler ve yeni gezinme seçenekleriyle geliyor

Telegram 8.5 video etiketleri, daha iyi tepkiler ve yeni gezinme seçenekleriyle geliyor
0

Telegram, WhatsApp’ın güvenebileceği aynı büyük kullanıcı tabanına sahip olmayabilir, ancak kesinlikle Facebook (veya Meta) uygulamasından çok daha fazla özellik dolu. 

 
Alternatif sohbet uygulaması her güncellemede daha iyi olmaya devam ediyor ve bu nedenle Telegram 8.5, Telegram blogunda paylaşıldığı gibi bir dizi iyileştirme getiriyor. Video çıkartmaları, daha iyi tepkiler ve yeni gezinme seçenekleri var.
 

En dikkat çekici ek muhtemelen video çıkartmalarıdır. Telegram, tescilli etiketlerinin orada en verimli ve yüksek kaliteli seçenekler arasında yer almasıyla övünebilirken, bazılarını kendiniz oluşturmak istediğinizde deneyim ve özel yazılım gerektirirler. 

 
Süreci daha erişilebilir hale getirmek için Telegram 8.5, normal videoları çıkartmalara dönüştürme desteği sunarak herhangi bir video düzenleme programında özel çıkartmalar oluşturmayı mümkün kıldı. Bu kreasyonlar @Stickers botu aracılığıyla yayınlanabilir ve Telegram’ın belgelerinde nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 

Mesaj tepkileri ilk olarak Telegram 8.4‘te tanıtıldı ve bir sürüm daha sonra şirket sistemi biraz daha değiştiriyor. Birincisi, tepkiler artık daha kompakt animasyonlarla geliyor, ancak bir emoji tepkisini basılı tuttuğunuzda görkemli eskileri hala görebilirsiniz. Tepkiler artık alıcılarla da senkronize ediliyor, yani düğmeye bastığınızda animasyonu da görecekler. Tepkiler artık anketler, cevaplar ve onay için sıklıkla kullanıldıkları için okuma statüsüne bile sahipler ve bu nedenle birisinin onları görüp görmediğini bilmek yardımcı oluyor.

Güncelleştirme ayrıca beş yeni reaksiyonlar:🥰,🤯,🤔, 🤬 ve 👏 eklendi, daha kolay bir şey yok ama emoji ile iletişim kurmak için yapım vardır. Bu beş emoji yeni etkileşimli çıkartmalar olarak da mevcuttur, bu nedenle bunlardan birini özel bir sohbete gönderdiğinizde, sohbet ortağınıza senkronize edilmiş bir efekt göndermek için bunlara dokunabilirsiniz.

 
Telegram ayrıca, geri düğmesini basılı tuttuğunuzda Chrome’un masaüstünüzdeki yakın geçmişinizi nasıl gösterdiğine benzer şekilde gezinme geçmişinize geçme seçeneği de kazanmıştır. Bu, kanal tartışmalarında ve botlarda gezinen bizler için temiz bir ektir.

Güncelleme şu anda Play Store’da yayınlanıyor, ancak henüz orada görmüyorsanız, Telegram kendi web sitesinde de güncellemeler sunuyor. Ayrıca APK Mirror’da da mevcuttur.

 

TelgrafGeliştirici: Telegram FZ-LLC

Fiyat: Ücretsiz
4.5

İndir

Kaynak:https://telegram.org/blog/video-stickers-better-reactions/tr?ln=a.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.