Telefon alacaklara müjde! Beklenen taksit düzenlemesi geldi
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Telefon alacaklara müjde! Beklenen taksit düzenlemesi geldi

0

BDDK, cep telefonu alımı amacıyla tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde yeni akıllı telefon taksit düzenlemesi açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), akıllı cep telefonu alımı amacıyla sunulan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 5 bin liralık tutarı 12 bin liraya çıkardı. Ayrıca “yenilenmiş” cihazlar için de yeni düzenleme açıklandı. Yeni akıllı telefon taksit düzenlemesi ne sunuyor?
Akıllı telefon taksit düzenlemesi geldi!

Akıllı telefonlar birçok faktöre bağlı olarak ülkemizde yüksek fiyata satılıyor ve her geçen gün de bu artış devam ediyor. İnsanların daha kolay ve maddi açıdan daha rahat bir şekilde akıllı telefon almasına olanak sağlamak amacıyla BDDK yeni taksit düzenlemesini açıkladı.Buna göre 12 bin lira ve altındaki telefonlarda tüketici kredisi vade sınırı 12 ay oldu. 12 bin lira üzerindeki telefonlarda ise tüketici kredisi vade sınırı 3 ay olarak belirlendi.

Ayrıcayenileme merkezi” veya “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla yenilenmiş ürün niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, kredi kartlarında taksitlendirme süresi herhangi bir tutar sınırı olmaksızın 12 ay olarak belirlendi.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir