Tayland’da Sinovac Aşısı Olan Yüzlerce Sağlık Çalışanına Koronavirüs Bulaştı
 1. Anasayfa
 2. Genel

Tayland’da Sinovac Aşısı Olan Yüzlerce Sağlık Çalışanına Koronavirüs Bulaştı

0

Endonezya’da Sinovac aşısı olan yüzlerce sağlık çalışanının ölümünün ardından Tayland’da da aynı aşının uygulandığı yüzlerce sağlık çalışanlarına koronavirüs bulaştı.

Dünya çapında 4 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan COVID-19 salgınına karşı Çin’de geliştirilen Sinovac aşısıyla ilgili endişeler giderek artıyor.

Endonezya’da iki doz Sinovac aşısı uygulanan 131 doktor ve sağlık çalışanının hayatını kaybetmesi sonrasında benzer bir açıklama da Tayland Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Salgının başladığı günlerde Türkiye ve Endonezya gibi, sağlık çalışanlarına Sinovac aşısını yapan Tayland’da iki doz koronavirüs aşısı olan yüzlerce sağlık çalışanı ve doktorun COVID-19 pozitif olduğu ortaya çıktı.
618 sağlık çalışanına koronavirüs bulaştı:

Tayland Sağlık Bakanlığı, iki doz COVID-19 aşısı olan 618 sağlık çalışanına koronavirüsü bulaştığını açıkladı. Bakanlık, açıklamasına “Bir hemşire yaşamını yitirdi. Bir diğer sağlık çalışanının durumu ise ağır” ifadelerini de ekledi.

Sağlık Bakanlığı’nda görevli kıdemli yönetici Sopon Iamsirithawon, yaşanan durum hakkında “Üçüncü doz, risk altındaki sağlık çalışanlarının bağışıklığını kuvvetlendirecektir. Ya AstraZeneca ya da mRNA türü aşılardan biri kullanılacak.” açıklamasında bulundu.

Sağlık çalışanlarına şubat ayında Sinovac aşısı uygulayan Tayland’da çalışanlara haziran ayı itibarıyla AstraZeneca aşısı uygulanmaya başlandı. Ülke, bu ayın sonunda ABD’den gelecek 1,5 milyon doz Pfizer/BioNTech bağışını bekliyor. Ülkenin kendi sipariş ettiği 20 milyon doz Pfizer-BioNTech aşısının da ekim ayında gelmesi planlanıyor.

 
Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/sinovac-kabusu-suruyor-ikinci-ulkede-de-yuzlerce-saglik-calisani-oldu-6533380/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir