Su-57’lerin ilk müşterisi belli oldu
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Su-57’lerin ilk müşterisi belli oldu

0

Rusya‘nın ürettiği Su-57 savaş uçağının ilk müşterisi belli oldu. Cezayir Hava Kuvvetleri Rusya ile 2 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. 

Cezayir‘in ilk etapta Rusya’dan 14 adet uçak alacağı belirtildi. Su-57 uçakları, Türkiye ile ABD arasındaki F-35 krizi sırasında gündeme gelmişti. Türkiye‘nin Su-35 veya Su-57 uçaklarından alacağı iddia edilmişti.

Cezayir Savunma Bakanlığı, Rusya Savunma Bakanlığı ile yapılan görüşmeler çerçevesinde yaklaşık 2 milyar dolar değerinde yeni nesil Su-57 savaş uçağı satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

ABD’li Military Watch dergisine atıfta bulunan Polit Russia haber ajansı, “Bu anlaşma, Cezayir’i Temmuz 2019’da seri üretime geçen yeni nesil Su-57 savaş uçağının ilk yabancı müşterisi yapıyor” ifadelerini kullandı.

Rus basını, Su-57 satışı ile Cezayir’in Afrika kıtasındaki en iyi hava kuvvetlerinden birine sahip olabileceğine dikkat çekti.

kaynak: https://www.superhaber.tv/su-57lerin-ilk-musterisi-belli-oldu-haber-312764

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap