Su-57’lerin ilk müşterisi belli oldu

Rusya’nın ürettiği Su-57 savaş uçağının ilk müşterisi belli oldu. Cezayir Hava Kuvvetleri Rusya ile 2 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

Rusya'nın ürettiği Su-57 savaş uçağının ilk müşterisi belli oldu. Cezayir Hava Kuvvetleri Rusya ile 2 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

Rusya‘nın ürettiği Su-57 savaş uçağının ilk müşterisi belli oldu. Cezayir Hava Kuvvetleri Rusya ile 2 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. 

Cezayir‘in ilk etapta Rusya’dan 14 adet uçak alacağı belirtildi. Su-57 uçakları, Türkiye ile ABD arasındaki F-35 krizi sırasında gündeme gelmişti. Türkiye‘nin Su-35 veya Su-57 uçaklarından alacağı iddia edilmişti.

Cezayir Savunma Bakanlığı, Rusya Savunma Bakanlığı ile yapılan görüşmeler çerçevesinde yaklaşık 2 milyar dolar değerinde yeni nesil Su-57 savaş uçağı satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

ABD’li Military Watch dergisine atıfta bulunan Polit Russia haber ajansı, “Bu anlaşma, Cezayir’i Temmuz 2019’da seri üretime geçen yeni nesil Su-57 savaş uçağının ilk yabancı müşterisi yapıyor” ifadelerini kullandı.

Rus basını, Su-57 satışı ile Cezayir’in Afrika kıtasındaki en iyi hava kuvvetlerinden birine sahip olabileceğine dikkat çekti.

kaynak: https://www.superhaber.tv/su-57lerin-ilk-musterisi-belli-oldu-haber-312764

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google, Tüm Yeni Android TV Tabanlı Cihazların AV1 Kodeğini Desteklemesini İstiyor

Google’dan AV1 Akış Kodeği Destek Şartı

Citroen'den Türkiye Özelinde Açıklama: Elektrikli Otomobil Ami’yi Sizinle Tanıştırmak İstiyoruz

Citroen: %100 Elektrikli Otomobili Ami Türkiye’ye Gelebilir