Steam Türkiye’de En Çok Satılan Oyunlar – Aralık 2022
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Steam Türkiye’de En Çok Satılan Oyunlar – Aralık 2022

0

 Steam, Türkiye’de En Çok Satılan Oyunları Açıkladı (GTA 5 Geri Döndü)

  • Steam Türkiye’de en çok satılan oyunlar açıkladı. 6-13 Aralık tarihleri arasını kapsayan liste, yine GTA 5’e ev sahipliği yapıyor. Zamanında ücretsiz olarak bile dağıtılan GTA 5’in hala nasıl çok satabildiğini anlamak mümkün değil…

Bundan bir süre önce sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde Steam‘in “Charts” ismi verilen yeni bir özelliğinden bahsetmiştik. Bu özellik, dünya genelinde en çok satılan oyunların listesini sunuyor, üstelik ülkeler bazında da filtreler uygulanabiliyordu.

Şimdi sizlerle, Steam’in Türkiye’deki kullanıcılarının son bir haftada en çok hangi oyunları kütüphanelerine eklediklerine bakacağız. 6-13 Aralık tarihleri arasında Türkiye’deki oyuncuların en çok satın aldıkları oyunlara yakından bakalım.

Türkiye’de en çok satılan oyunlar (6-13 Aralık)

En Çok Satan Oyunlar Fiyat
FIFA 23 699,99 TL
Counter-Strike: Global Offensive Oynaması Ücretsiz
Red Dead Redemption 2 299,00 TL
Call of Duty: Modern Warfare 2 1.099,00 TL
Assassin’s Creed Valhalla 699,00 TL
Apex Legends Oynaması Ücretsiz
Dota 2 Oynaması Ücretsiz
Cyberpunk 2077 249,00 TL
PUBG: BATTLEGROUNDS Oynaması Ücretsiz
GTA 5 208,99 TL

(Ücretsiz oyunlar, yeni oyuncular tarafından kütüphaneye eklendiklerinde ‘satın alındı’ olarak istatistiklere işleniyor)

FIFA 23

Electronic Arts’ın ikonik futbol oyunu FIFA’nın en yeni sürümü FIFA 23, bir süre önce piyasaya sürüldü. Steam’in paylaştığı verilere baktığımızda, bu oyunun son bir haftalık süreçte en çok satın alınan yapımlar arasında yer aldığını görüyoruz. 699,99 TL karşılığında satın alınabilen FIFA 23, birkaç hafta daha zirvenin üst sıralarındaki yerini koruyabilir.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Counter-Strike: Global Offensive

Valve’ın 2012 yılında piyasaya sürdüğü Counter-Strike: Global Offensive, dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor. FPS türünün önemli temsilcilerinden olan oyun, ücretsiz hale getirildikten sonra da ilgi görmeye devam ediyor. 

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2

2018 yılında Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen oyun, dünyanın en popüler yapımları arasında yer alıyor. Vahşi Batı temalı oyunun çok satanlar listesine girmesinin nedeni, yüzde 67 indirimle 100 TL’den daha ucuza satın alınabilir hale gelmiş olması gibi geliyor.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Activision’ın en yeni Call of Duty oyunu, haftalardır bu listenin içerisinde yer alıyor ve kolay kolay da alt sıralara düşecek gibi görünmüyor. 

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla’nın Steam’de çok satanlar listesine girmesinin esas nedeni, geçtiğimiz günlerde Steam’e eklenmiş olması. Üstelik yüzde 67 indirimle satışa çıkan oyun, 230,67 TL karşılığında satın alınabiliyor.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Apex Legends

2019 yılında EA tarafından yayınlanan Apex Legends, nişancı türündeki oyunları sevenler için iyi bir alternatif oldu. Piyasaya çıkmasının üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen ilgi görmeye devam eden Apex Legends, oynaması ücretsiz yapısı ile dikkat çekiyor.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Dota 2

Valve tarafından piyasaya sürülen Dota 2, tarihin eskitemediği oyunlar arasında yer alıyor. Çevrimiçi çok oyunculu yapıda olan ve LoL rakibi olarak bilinen oyun, neredeyse her hafta bu listede kendisine yer buluyor.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Cyberpunk 2077

CD PROJEKT RED’in yıllar boyunca üzerinde çalıştığı açık dünya oyunu, piyasaya sürüldüğü dönemlerde büyük hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ancak Cyberpunk 2077, şimdilerde oldukça iyi bir durumda ve oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

PUBG: BATTLEGROUNDS

PUBG: BATTLEGROUNDS, piyasaya sürüldüğü dönemlerde ortalığı kasıp kavurmuş, video oyun dünyasında hayatta kalma furyası başlatmıştı. Şimdilerde eski popülaritesini kaybetmiş olan PUBG: BATTLEGROUNDS, oynaması ücretsiz yapıya sahip.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

GTA 5

Pes diyoruz başka da bir şey diyemiyoruz. 2013 yılında tanıştığımız GTA 5, bu haftanın en çok satan oyunları arasında yer almayı başardı. Bunun nedenini anlamak gerçekten güç zira GTA 5, geçtiğimiz dönemlerde Epic Games tarafından ücretsiz olarak dağıtıldı. Ayrıca oyun, onlarca kez indirimli olarak da satıldı. Ancak oyun hala deli gibi satmaya devam ediyor.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir