1. Anasayfa
 2. Genel

Steam İndirimlerinde Hayatta Kalma Rehberi

Steam İndirimlerinde Hayatta Kalma Rehberi
0

Her yaz olduğu gibi bu yaz da steam summer sale nefes kesmeden devam ediyor. Bütün sene biriktirdiğimiz yastık altındaki paralarımızı harcamaya başladık bile. İndirimin 3. gününde siz değerli okuyucularımız için geç olsun güç olmasın diyerek bazı tavsiyelerde bulanalım istedik.

steamsummer

İstek Listereleri

Öncelikle bir istek listesi oluşturmak size için her zaman avantaj sağlar. İstek listesi eklediğiniz oyunlar indirime girdiği takdirde size bildirim yollayan bir sistemdir. İstek listesi oluşturmak aynı zamanda oyunları elemenize olanak sağlar. Böylece indirime girmiş tonlarca oyun arasından aslında her zaman almak isetdiğiniz oyunlara yönelebilirsiniz.

steamsummer2

Oyunlara karar verdim. Peki ya sonra ?

İstek listesini oluşturduğunuzu ya da almak istediğiniz oyunlara karar verdiğinizi varsayalım. Sırada indirim kovalamak var. Her gün günlük indirim altında bazı oyunlara özel indirimler uygulanmakta. İstediğiniz oyunda normalde %30 gibi bir indirim varsa günlük indirimde bunun %70 olma ihtimali olabilir. Bu yüzden istediğiniz oyunları 4 temmuz tarihine kadar almamanızı tavsiye ediyoruz. Günlük indirime girmesini bekleyip daha ucuz bir şekilde oyununuzu satın alabilirsiniz. Günlük indirime girmez ise 4 temmuz tarihinde oyununuzu o anki indirimiyle satın alabilirsiniz.

Avantajlı Paketler

Paranız hazır, oyuna da karar verdiniz satın almak için bir engel yok. Ama dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta var. Tek başına alacağınız bir oyun aslında yanında farklı ürünlerle daha ucuza geliyor olabilir. Bazı oyunlar dlc paketleriyle beraber daha uygun fiyat etiketine sahip olabiliyor. Tek tek almaktansa hepsini uygun bir fiyata almak tabi ki de daha mantıklı. Bu sadece dlcler için geçerli değil. Oyun serileri, oyun eklentileri ya da bir firma için özel bir paket bile olabilir. En basit örneği Skyrim’i tek başına almak yerine dlc paketleriyle birlikte almak daha sonra dlcleri almaktan daha hesaplı olucaktır.

Son Olarak…

Son ve en önemli noktaya geldik. Birçok oyuncunun ortak sorunu oyun kütüphanelerinde tonlarca oyun olaması ve bunların çoğunun aslında hiç oynanmamış olmasıdır. İndirimleri görünce insanın aklı başından gidiyor. Ama bundan başka indirimlerde olacağını unutmamak lazım. Bütün paramızı harcayarak alabildiğimiz kadar oyun almak pek doğru bir hareket değil. Bu oyunların hepsini oynamak ve bitirmek zaman isteyen bir iş. Bu yüzden paramızı tek seferde harcamaktansa elimizde tutmak ve diğer fırsatlar için saklamak daha iyi olur. Birkaç oyun aldıktan sonra yeni oyunlar için başka fırsatlar elbet olacaktır.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.