Space X’in Falcon 9’lı SES-11 Görevi Canlı İzlenebilecek!

11.10.2017 tarihinde, yarın Space X’in Mars görevleri için denemelerini sürdürdüğü Falcon 9 roketinin, SES-11 uydusunu yörüngeye oturtması canlı olarak izlenebilecek.

Elon Musk’ın gözdesi olan Space X’in Falcon 9 roketleri bir süredir NASA’nın görevlerine de yardımcı olarak kullanım fırsatı buluyor. Çoğunlukla işlevsel denemeler yapabilmek için NASA’ya yardım amaçlı yapılan görevleri de Space X genellikle canlı paylaşıyor.

Yarın öğleden önce saat 11.38 sularında, yani fırlatma başlamadan 15 dakika önceden itibaren canlı yayınla izlenebilecek görev de ise, bu sefer Falcon 9 roketleri NASA’nın SES-11/EchoStar 105 uydusunu yörüngeye yerleştirme görevini gerçekleştirecek. Yine her zaman ki gibi geri indirilmesi planlanan roketin ise görevinin ciddiyeti her geçen gün artıyor.

2024’te yapılması planlanan Mars görevinin en önemli etmenlerinden Falcon 9 roketinin, en ciddi görevlerinden birini izlemek için ise, Space X’in kendi sitesindeki yayın bölümüne ya da Youtube kanalına girmeniz yeterli olacak. Space X’in canlı yayın bölümüne buradan,

Youtube kanalına ise buradan ulaşabilirsiniz.

spacex nedir: SpaceX (Space Exploration Technologies Corporation, Uzay Keşif Teknolojileri Şirketi), merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Hawthorne şehrinde bulunan bir Amerikalı uzay taşımacılığı şirketidir.

Kaynak: https://www.inverse.com/article/37244-spacex-rocket-launch-how-to-watch 

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Edge iOS’u herkes deneyebilecek!

Bilgisayar Windows 10 İşletim sisteminizi hemen Windows 10 Sürüm 1511’e Yükseltin