Sosyal Medya ve Kişisel İtibar Arasındaki Bağlantı
  1. Ana Sayfa
  2. Seo

Sosyal Medya ve Kişisel İtibar Arasındaki Bağlantı

0

Sosyal Medya ve Kişisel İtibar Arasındaki Bağlantı varmıdır? Bu bağlantı nasıl itibarımız etkiler?Kişisel veye kurusal itibarımızda sosyal medyanın yeri nedir? Bunlar önemle konuşulması gereken konular

Artık tüm dünya çevrimiçi..Ve birçok şeyin yüzü değişti.İnsanlar iyi veya kötü bir görüşü sosyal medya aracılığıyla paylaşım yapmaktalar.Herhangi bir eylemin  sosyal medyada kullanılan stratejilerin önemi ile dahada belirginleşiyorlar bu paylaşımlar.

Sizin İtibar Artırmak İçin Sosyal Medya Nasıl Kullanılır

Iki faktör önemlidir: izleme ve yanıt.

Artık güvenilirlikte de en önemli konulardandır facebook sayfaları.En azından bir Facebook sayfası yoksa sadece güvenilir bir şirket olarak görülmemektesiniz.. Tabi burada önemli olan sayfanın olması değil onu kullanma,eklenen içerikler,içeriklerin paylaşımı,insanlarla etkilişimi sonucunu takip etmek,ve onların yorumlarına cevap vermek  Müşteri hizmetleri marka kimliğinin bir parçası olmak ve sosyal medya aracılığıyla müşterilere yanıt verebilmek kısaca genel müşteri hizmeti önemli bir parçası olmak çok önemlidir.

Bu şekilde yeterlilik sağlıyamıyorsanız platformlarınız için sosyla medya danışmanları ile bağlantılar kurabilir,bunlardan sosyal medyayı nasıl kullanacağınız hakkında ipuçları alabilirsiniz. Yada tamamen sosyal medya yönetimini kendilerine bırakarak mevcut konumunuzu gözden geçirmelerini ve iyileştirme çalışmaları yapmalarına izin verebilirsiniz.

Profesyonel bir şirket ile birlikte çalışmakta ki avantaj sosyal medyayı nasıl kullanılacağınız hakkında ipuçları ile,  sosyal medya kullanımı ve nasıl nasıl algılandığı konusunda mevcut konumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Buna dayanarak, bazı ‘kurtarma çözümleri’ sunalarak iletişiminiz hakkında ilerlemeler kaydedebilirsiniz.

Çünkü onlar markanız için  hem online ve offline nasıl algılandığı en iyi şekilde tahlil ederek,  sizin adınıza teşvik yolları arayacaktır. Burada itibar iyileştirilmesi ve genel marka değerini artıran ve hayati önem taşıyan en önemli bilgi sizin profil bilgilerinizde bulunmalıdır.

Örneğin, başkanlık yarışındaki  bir politikacı .

Onlar şeçmenlerine seslenmek için en iyi platform olarak sosyal medyayı kullanmayı tercih ederler ve bu yolla en iyi ve en genc,dinamik seçmenlerle daha kolay iletişim sağlarlar.Burada kendilerine destek veren bir itibar yönetimi firması ilk önce bu siyasetçinin en güçlü ve en zayıf yönleri nelerdir bakılarak bir profil(marka9 oluşturulur.Ve sürekli online olarak bu profil etrafında oluşturulabilecek  herhangi bir kötü raporları kontrol edecektirler

Bir danışman tüm gerçekleri bilerek çalıştığı profilin itibarını artırmak çalışmalarını yürütebilecektir.Burada davranış biçimleride yönlendirilerek paylaşımlarla kendi itibarına zara gelecek her tür davranişta önlenebilecektir.İnsanı duyguları hakkında bilgiler verebilecek paylaşımlar ile çalışılan profil hakkında bilgiler karşı tafraflara kolayca aktarılabilir.

Örnek;Bir aş evinden  ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımların görüntü paylaşımlarının etkileri ..

Bu tür çalışmalar kesinlikle hayati önem taşımaktadır. Bir politikacı, belki uç bir örnek ama aynı ilkeler  her türlü iş için eklenmiştir.Sizlerde sosyal danışmanlık çalışmaları için desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

Emin olun insanlar her iş veya kişisel çalışamalar için olumlu bir ışık görmek istemektedirler ve bu onların genel başarısı için hayati önem taşımaktadır.

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum Yap