Skyrim’deki 13 yıllık gizem çözüldü!
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Skyrim’deki 13 yıllık gizem çözüldü!

0

 

 The Elder Scrolls V: Skyrim için yeni bir easter egg bulundu. 13 yıl önce çıkan oyun, ilginç bir düşman anatomisine sahip.

The Elder Scrolls serisinin ikonik oyunlarından biri olan Skyrim, ortaya çıkan yeni easter egg’leriyle oyuncularda merak uyandırmaya devam ediyor. Bir oyuncu, 13 yıl önce çıkmış Skyrim’de gizemli özelliği keşfederek sosyal medyada gündem oldu.

Skyrim’deki “ölümsüz” karakteri öldürmek mümkün

İlk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen Skyrim, bir düşmanın anatomisiyle yeniden gündemde. Oyunu yıllardır oynadığını ifade eden bir Reddit kullanıcısı, Forsworn Briarheart karakterlerinin kalbini çalabileceğini fark etti. Briarheart’a gücünü veren kalbi çalarak kolayca alt edebileceğini söyledi.

Bilmeyenler için Forsworn Briarhearts; anatomi açısından oyundaki en farklı düşmanlardan biri. Normal kalpler yerine büyülü “Briar Kalbine” sahip olan bu düşmanlar, gelişmiş güç ve duyulara sahip. Ancak düşmanın karakterini çalmak ise büyülü özellikleri oyuncuya kazandırıyor.

Skyrim’de Forsworn Briarhearts ile savaşmak oldukça zor. Briarhearts’ın gelişmiş algılama özelliğinin büyülü kalbinden kaynaklandığı biliniyor. Ancak bu kalbi çalarak savaştan galip çıkabiliyorsunuz.

Elder Scrolls serisi önümüzdeki yıllarda yeni oyunla genişleyecek. Bethesda’nın E3 2018’de The Elder Scrolls 6’yı duyurmasının üzerinden yaklaşık altı yıl geçti. Bu süreç içerisinde ise tanıtım fragmanı haricinde, yeni oyundan ayrıntılar gelmedi. Ancak Elder Scrolls 6’nın geçtiğimiz yıl geliştirme aşamasına girdiğini belirtelim.

Skyrim Anniversary Edition

Bethesda henüz oyunun Tamriel’in hangi bölgesinde geçeceğini, hikayenin neleri içereceğini ve çıkış tarihini paylaşmadı.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir