sivrisinekler hakkında 5 şaşırtıcı gerçekler
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

sivrisinekler hakkında 5 şaşırtıcı gerçekler

0

Sadece dişi sivrisineklerin ısırdığını biliyor muydun?

Bu sinir bozucu sivrisinekleri partiye kim davet etti? Kendi hatan olmadan yaptığın ortaya çıktı. Küçük kötülere karşı dayanılmazsın. Ama bu istenmeyen davetsiz misafirler hakkında gerçekten ne biliyorsun, seni kaşıntılı, kırmızı lekelerle bırakabilmeleri dışında?
 1. Sadece Dişi Sivrisinekler Isırır

  Küçük vampirlerin yaklaşık 3.500 türü vardır ve bunlar dünyanın hemen her yerinde bulunabilir. Ancak tüm sivrisinekler size lezzetli bir yemek olarak bakmaz. Hem erkek hem de dişi sivrisinekler besin kaynağı olarak nektar ve bitki özsuyuyla beslenirken, yumurta üretimi için sadece dişi sivrisineklerin kana ihtiyacı vardır.

 2. Sivrisinekler Daha Koyu Renkleri Tercih Eder

  Siyah zayıflama olabilir, ancak sivrisineklerden kaçınmaya çalışıyorsanız, daha koyu renklere çekilebilecekleri için daha açık renkli giysiler tercih etmek en iyisidir.

 3. Sivrisinekler Bazı İnsanları Diğerlerine Göre Isırmayı Tercih Eder

  Etrafınızdakiler ısırmazken ısırılmaya devam ederseniz, bunun nedeni uçan zararlıların bazı insanların vücut kimyasına başkaları üzerinde ilgi duyması olabilir. Nefes verirken yayılan karbondioksit ve ter içinde bulunan bir element olan laktik asit gibi kimyasallar sivrisinekleri çeker.

 4. Dolunay Sivrisinekleri Daha Aktif Hale Getirir

  Kurt adamlar, zombiler ve sivrisinekler mi? Evet, dolunay hem gerçek hem de hayali birçok garip olay için suçlanabilir. Bilim adamları hiçbir zaman gerçek hayatta bir zombi görmediler, ancak sivrisineklerin var olduğunu biliyorlar-ve dolunay sivrisinek aktivitesini yüzde 500 artırabiliyor!

 5. Sivrisineklerin Üremesi için Sadece Bir Çorba Kaşığı Suya İhtiyacı Vardır

  Sivrisinekler yumurtalarını durgun veya durgun suya veya ıslak toprağa bırakmayı tercih ederler ve bunu yapmak için sadece biraz suya ihtiyaç duyarlar. Aslında, gelişim için, bazı sivrisinek türlerinin olgunlaşmamış aşamaları üremek için sadece bir çorba kaşığı suya ihtiyaç duyar, eski lastiklerde, çocuk sığ havuzlarında, ağaçlardaki deliklerde, kuş banyolarında, bitkilerin altındaki tabaklarda kolayca toplanabilecek bir miktar—hatta bir şişe kapağı.

Kaynak:https://off.com/en/education/insects-101/5-surprising-facts-about-mosquitoes.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap