Site Hızı ve Hataları Google Pagespeed Insights İle Düzeltin
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Site Hızı ve Hataları Google Pagespeed Insights İle Düzeltin

0

Site Hızınıe Pagespeed İle Düzelt

Google Chrome için Pagespeed Insights kullanarak Blog, Site hızınızı etkileyen unsurları görün, önerileri takip ederek sitenizi optimize edin.Google Pagespeed Insights, web üzerinde performansınızı yansıtarak sitenizin hızını etkileyen nedenleri test eder. Sonuçları size puan olarak verir. Hemen yan tarafındaki pencerede olumsuz çıkan sonuçları sunar ve ne yapmanız gerektiğini anlatan bağlantılar içerir.

Google Pagespeed Insights, 1 Ağustos 2013 itibariyle güncellenmiş olup, online versiyonu’u kullanabileceğiniz gibi Google Chrome tarayıcınıza ekleyeceğiniz uzantı ile devamlı elinizin altında bulundurarak sitenizi kontrol altında da tutabilirsiniz.

Pagespeed Insights yükleme : Pagespeed Insights ile ilgili geniş bilgileri buradan inceleyebilirsiniz. Site sayfasını Türkçe okuyamıyorsanız hemen alt kısımda İngilizce yazan sekmeye tıklayın Türkçe veya herhangi bir dil seçin. Google Chrome için Pagespeed Insights buradan yükleyebilirsiniz.

Pagespeed Insights yükleme ve kaldırma ile ilgili geniş anlatım, bağlantılara  tıkladığınızda verilmektedir. Google Chrome için Pagespeed Insights Site sayfasına girdiğinizde kullanım şekli anlatılıyor. Ancak, ben size ön bilgi niteliğinde kısa bir açıklama yapmak isterim. Google Pagespeed Insights kurulduktan sonra Google Chrome tarayıcınızdaki görünümü şu şekildedir.

Google Chrome Pagespeed Insights

1. Blog veya Site sayfanızda iken sağ maus tıklayın öğeyi denetle sekmesini göreceksiniz tıklayın. Geliştiriciler için tarayıcı penceresi açılacaktır. Resmi inceleyin.

Chrome tarayıcı Öğeyi denetle sekmesi

2. Açılan pencerede Pagespeed yazısına tıklayın.

3. Alt kısımda incele yazısına tıklayın.

Pagespeed incele

4. Sitenizin hızı incelenecek ve hatalar sol tarafda listelenecektir. Hataların açılır sekmesine tıkladığınızda sağ pencerede size hzınız ile ilgili hataların bilgisi verilecektir.
Bu hataları nasıl düzelteceksiniz ;
İlgili bağlantıya tıklayın üst kısımda küçük link penceresi açılır. Bu pencere sizi yardım dosyalarına götüren pencedir. Talimatları okuyun ve sitenizi optimize edin. İlgili sonuçlar aşağıdaki resimde gördüğünüz şekildedir.

Google Chrome pagesSpeed özeti

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap