Şirket karıştı: Google, yapay zekalı Bing’i ‘öldürmek’ istiyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Yapay zeka

Şirket karıştı: Google, yapay zekalı Bing’i ‘öldürmek’ istiyor!

0

Şirket karıştı: Google, yapay zekalı Bing’i ‘öldürmek’ istiyor!

Google Arama yapay zeka desteği kazanabilir. Google, Bing ile gelen yapay zeka dalgasını kırmak istiyor. İşte detaylar.

Google, başta ChatGPT destekli Microsoft Bing tarayıcı olmak üzere rakiplerinden gelen tehdide karşı harekete geçti. Yazılım devi, arama motorunda önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Şirket içerisinden gelen rapora göre, daha kişiselleştirilmiş bir arama deneyimi oluşturulacak. Bard, arama moturuna entegre edilecek ve daha sosyal bir ortam yaratılacak.

Google, arama dünyasında rekabeti savuşturabilecek mi?


Ortaya çıkan yeni raporlar, Google’ın yapay zeka destekli arama motoru üzerinde çalıştığını gösteriyor. Google Arama yıllardır üstünlüğünü sürdürüyor olsa da, Bing gibi rakipler pazardaki rekabetı kızıştırdı. Brave ve Neeva gibi arama motorları, forumlardan gelen bilgileri de arama sonuçlarına dahil ediyor.

Ek olarak sosyal medya platformlarının da Google Arama’ya doğrudan etkisi oldu. Örneğin birçok insan Google’dan yapacağı aramaları TikTok üzerinden paylaşıyor. Tüm bunlara karşılık Google ise yeni özellikleri arama motoruna entegre etmeye odaklandı.

Sızan raporlara göre Google; yapay zeka destekleyen, tartışmaları kolaylaştıran bir arama motoru üzerinde çalışıyor. Ayrıca hem yapay zeka hem de gerçek olan video ve görseller de doğrudan arama sonuçlarına dahil edilecek.

Google’ın aynı zamanda kullanıcı tabanını korumak istediği söyleniyor. Yapay zeka destekli arama ve sonuçlar, her kullanıcının isteyeceği bir özellik olmayabilir. Öte yandan şirket daha önce Bard ile arama motorunu ayrı tutacağına dair kesin ifadeler kullanmıştı.


Arama dünyasındaki mücadele yoğunlaştıkça, Bing ve Google arasındaki rekabet de artacaktır. Yapay zekanın bu pazara nasıl adapte olacağını zamanla göreceğiz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap