Sirke Giren Eve Doktor Girmez! Elma Sirkesi İçmenin 21 İnanılmaz Faydası
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Sirke Giren Eve Doktor Girmez! Elma Sirkesi İçmenin 21 İnanılmaz Faydası

+ - 0
 Çoğu insan elma sirkesini zaten mutfağında kullanıyor. Bugüne kadar salataya veya çorbaya koydugunuz, Turşu yapımında kullandıgınız elma sirkesinin direkt içilebileceğini biliyor muydunuz? Elma Sirkesinin 21 İnanılmaz Faydaları.
 Şu anda yüzünüzün ekşidiğini ve kendinizi tuhaf hissettiğinizi tahmin edebiliyorum. Ancak, şu bir gerçek, Elma sirkesi müthiş faydalı. Her türlü ağrıya sızıya deva diyebiliriz

Sizler için düzenleme yaptığımız, elma sirkesinin faydalarını Lifebuzz’dan da alıntı yaparak düzenledik.  Şimdi bu konulara aşağıda sırası ile bakalım.

Kaynak:http://www.lifebuzz.com/vinegar/

 1. Hazımsızlık sıkıntısı çektiğiniz anlarda kendisi birebir. Öyle ki; bir bardak içme suyuna bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırıp içtikten sonra aşırı rahatlayabilirsiniz.

2. Fazla kalorilerinden kurtulmak isteyenler elma sirkesi tüketebilir. Vücudunuzdaki fazlalıklardan bu şekilde kurtulabilirsiniz.

 3. Karın ağrısı çekiyorsanız ve ağrıyı hafifletmek istiyorsanız, elma sirkesini deneyebilirsiniz. Bir bardak suyun içine bir çay kaşığı kadar sirke koyup içebilirsiniz.

4. İleride şeker hastası olmamak için elma sirkesi iyi bir çözüm olabilir. Her gün yatmadan 2 yemek kaşığı elma sirkesi içerseniz, gelecekte şeker hastası olma ihtimaliniz düşer.

5. Antibakteriyel özü sayesinde boğaz ağrılarında elma sirkesi çok iyi bir çözüm.

6. Ayağınızın ağrısından gece uyuyamadığınız zamanlar olmuştur. İşte bu tip durumlarda çare yine elma sirkesi. İki yemek kaşığı sirkeyi bir bardak suyun içine koyup gece uyumadan önce için, emin olun daha rahat bir uyku çekeceksiniz.

7. Mide asidinizin arttığı anlarda bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı elma sirkesi koyun ve için.

8. Sinüzit probleminiz varsa ve rahat bir uyku uyumaya hasretseniz, geceleri yatmadan önce bir bardak suya, çay kaşığı ile elma sirkesi koyun ve için. Çok daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır.

9. Kötü ağız kokusundan şikayetçiyseniz ve bugüne kadar ne denediyseniz çare olmadıysa, bir de elma sirkesini deneyin. Ağız kokusundaki azalmayı fark edeceksiniz.

10. Hıçkırık tutar ve bir türlü gitmez ya, işte böyle anların kurtarıcısı yine elma sirkesi. Özellikle hıçkırık gitsin diye su içenlerdenseniz, şimdi diyeceğimizi daha bir dikkatli dinleyin. Sadece su içmek yerine, biraz elma sirkesi ile suyu karıştırın ve öyle için.

11. Kabızlık sıkıntısı çekenler elma sirkesini deneyebilir. Çok daha rahat tuvalete çıkmanızı sağlayacaktır.

12. İnsanlarda ve hayvanlarda mantar hastalığına yol açabilen bir maya cinsi olan ”candida”nın çaresi: Elma sirkesi.

13. Bir yemek kaşığı bal. Bir yemek kaşığı elma sirkesi. Bir bardak sıcak suyun içine bunları karıştırıp, sabah ve akşam olmak üzere iki kere için. Bunlar kimin için mi? Eklem ağrısı çekenler için tabii ki.

14. Düzgün bir metabolizma için asit-baz dengesi çok önemli. Bunu sağlamak için de elma sirkesi birebir.

15. Tansiyonunuzu dengelemek için de elma sirkesi içebilirsiniz.

16. Düzgün bir kalp sağlığı için elma sirkesi tüketmeyi ihmal etmeyin.

17. Toksinleri vücuttan atmanın kolay bir yolu da elma sirkesi içmek Bilginize.
18. Eğer kemik erimesi rahatsızlığından muzdaripseniz veya kemik erimesinden korunmak istiyorsanız, elma sirkesini deneyin.

 19. Erken yaşlanmanın en büyük düşmanlarından biri de elma sirkesi.
 
 20. Uzmanların söylediğine göre elma sirkesinin kanser ile mücadelede çok önemli bir yeri var.

21. Polenlere alerjisi olan insanların sayısı bir hayli fazla. Bu çileyi çekenler, özellikle şu bahar aylarında her gün yatmadan önce bir bardaga katıştırıp elma sirkesi içebilir. Gün içinde sizi nasıl rahatlattığını göreceksiniz.

 
Kaynak:Paste https://onedio.com/haber/sirke-giren-eve-doktor-girmez-elma-sirkesi-icmenin-21-inanilmaz-faydasi-763488

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap